Tинејџер 2 години си градел куќичка од дрво во дворот од семејниот дом


Tинејџер 2 години си градел куќичка од дрво во дворот од семејниот дом

Кога сакате нешто свое со малку труд и креативност ќе успеете да го направите, а Томас од Велика Британија е совршен пример за тоа.

tinejdzer-2-godini-si-gradel-kukjichka-od-drvo-vo-dvorot-na-semejniot-dom-01.jpg

Томас Леар (21) од Велика Британија на 17-годишна возраст одлучил да си изгради куќичка од дрво во дворот од семејниот дом. Тој сакал да има свое место, на страна од родителите.

Младиот љубител на столарството 2 години работел на својот проект и потрошил 7.000 евра.

tinejdzer-2-godini-si-gradel-kukjichka-od-drvo-vo-dvorot-na-semejniot-dom-07.jpg

Сега Томас има 21 година и вели: „Само сакав да живеам едноставен живот без стрес. Убаво е да имате 21 година и да не мора да ги трошите сите свои пари на кирија. Јас го поседувам мојот простор и тоа ми дава чувство на леснотија.“

Како изгледа куќичката на Томас:

tinejdzer-2-godini-si-gradel-kukjichka-od-drvo-vo-dvorot-na-semejniot-dom-09.jpg

tinejdzer-2-godini-si-gradel-kukjichka-od-drvo-vo-dvorot-na-semejniot-dom-08.jpg

tinejdzer-2-godini-si-gradel-kukjichka-od-drvo-vo-dvorot-na-semejniot-dom-06.jpg

tinejdzer-2-godini-si-gradel-kukjichka-od-drvo-vo-dvorot-na-semejniot-dom-05.jpg

tinejdzer-2-godini-si-gradel-kukjichka-od-drvo-vo-dvorot-na-semejniot-dom-04.jpg

tinejdzer-2-godini-si-gradel-kukjichka-od-drvo-vo-dvorot-na-semejniot-dom-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најкреативните производи кои сите ги сакаа во 2017 година (фото) Зарем денот не би бил подобар со мини машина за кафе, а домот поубав со ламба во...
Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново ниво Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...
Од старите парчиња во домот до нови кул дизајни, со малку труд и речиси без пари Како од стариот стол да направите полица за чевли? Како може да добиете одлична ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg