Идеи за велигденски јајца обоени со темперни или водени боички (фото)


Идеи за велигденски јајца обоени со темперни или водени боички (фото)

Ако сте во потрага по нов проект за празниците, ви предлагаме да пробате едноставна техника за боење на јајцата – со темперни или водени боички.

idei-za-veligdenski-jajca-oboeni-so-temperni-ili-vodeni-boicki-001.jpg

Покрај стандардно вапцаните јајца, внесете мала креативност и вклучете ги сите членови на семејството во празничната активност.

Ви требаат неколку тенки четкички и следниве идеи:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нов необичен тренд во светот: Накит направен од (вашето) мајчино млеко Емотивно или претерано? Жените доилки во светот се опседнати со нов необичен тре...
Нов бизарен дизајн – машки гаќи со „џеб“ за тестисите Изумителот Александар Волш не можел да си најде соодветни машки гаќи, па одлучил...
Нова техника за боење на велигденските јајца – со боја и ориз (видео) Ако сè уште сте во потрага по техника за вапцање јајца со која ќе добиете чисти,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg