Пред vs. потоа: 16 неверојатни трансформации на стари работи во домот


Пред vs. потоа: 16 неверојатни трансформации на стари работи во домот

Со малку љубов и труд можете на старите работи да им дадете нов живот, без разлика дали станува збора за столче, маса или некој украс.

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-01.jpg

Убаво е кога во модерниот и материјалистички свет, некој ги цени работите и без разлика дали тие се стари, скршени или демоде, се труди да им даде нов живот.

Некои луѓе со малку труд и креативност од старите работи направија нови и блескави дела.

Неверојатни трансформации објавени од луѓе од цел свет:

„Од остатоците од стариот скршен стол, направив нов, кој го бојадисав во бела боја.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-02.jpg

„Го бојадисав 60 години стариот регал.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-03.jpg

„Старата табуретка ја обложив со стари фармерки, кои не ги носам повеќе.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-04.jpg

„Ја исчистив и офарбав старата рачна бушилица.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-05.jpg

„Оваа маса од 1959 година доби нов живот.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-06.jpg

„Му ја поправив старата јакна на мојот сопруг.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-07.jpg

„Видете што се криело под два слоја боја, добро истругав.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-16.jpg

„Го освежив стариот куфер, сега сите ме прашуваат од каде ми е.“

pred-vs-potoa-16-neverojatni-transformacii-na-stari-raboti-08.jpg

Уште 8 на следната страна...Би можело да ве интересира:

Од старите парчиња во домот до нови кул дизајни, со малку труд и речиси без пари Како од стариот стол да направите полица за чевли? Како може да добиете одлична ...
Брош на скината маица и уште 10 идеи со кои луѓето им дале нов живот на старите работи „Од стариот куфер одлучив да направам нов, специјално за мојот 10-годишен син.“ ...
Од домот на баба и дедо: 14 работи кои се доказ дека винтиџ работите се покул од модерните Дали имате пар очила од баба ви кој ви е омилен? Или столче наследено од дедо ви...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg