Кога дизајнерите на амбалажите ја креваат продажбата на производот... (фото)


Кога дизајнерите на амбалажите ја креваат продажбата на производот... (фото)

Во морето од производи, најчесто амбалажата е таа која продава. А, кога ќе се плати добар дизајнер – тоа може да биде пресудно за добрата продажба.

koga-dizajnerite-na-ambalazite-ja-krevaat-prodazbata-na-proizvodot-1.jpg

Ова се неколку генијални примери дека добрата идеја може да го издвои и најобичниот производ од конкуренцијата:

Лепчиња во облик на стомачни

koga-dizajnerite-na-ambalazite-ja-krevaat-prodazbata-na-proizvodot-1.jpg

Кафуле во Јапонија служи сладолед со ушиња на зајче

koga-dizajnerite-na-ambalazite-ja-krevaat-prodazbata-na-proizvodot-2.jpeg

Сос кој добро оди со перек, стек, па дури и месо од диносаурус

koga-dizajnerite-na-ambalazite-ja-krevaat-prodazbata-na-proizvodot-3.jpg

Принглс со вкус на – мистерија

koga-dizajnerite-na-ambalazite-ja-krevaat-prodazbata-na-proizvodot-4.jpg

Тоалетна хартија со амбалажа како касетофон

Луфа за бањање – како косата на Мерилин Монро

Паста за заби без вкус, боја, мирис – односно, со вкус на ништо

Oргинално капаче за кафе

Сладолед во облик на банана, кој се лупи исто како бананите

Први чевлички за деца кои штотуку проодуваат – со детално упатство

koga-dizajnerite-na-ambalazite-ja-krevaat-prodazbata-na-proizvodot-5.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мајка со креативни раце прави чуда од храна за нејзиниот син (фото) Една мајка смислила навистина креативен начин да минува повеќе време со нејзинио...
Ужасни ентериери кои не вреди никогаш да се повторат во ниту еден дом (фото) Некои луѓе, независно што не се професионални дизајнери, имаат вкус и знаат како...
Најкреативните производи кои сите ги сакаа во 2017 година (фото) Зарем денот не би бил подобар со мини машина за кафе, а домот поубав со ламба во...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg