18 баркодови за кои некој решил да не бидат веќе најздодевниот дел од амбалажата на производите (фото)

Креативноста и бујната имагинација прави чуда, а за тоа се доказ овие амбалажи на производи со баркодови кои не се обични, туку дизајнерите со нив се надминале себеси.

18-barkodovi-za-koi-nekoj-reshil-da-ne-bidat-vekje-najzdodevniot-del-od-ambalazhata-na-proizvodite-foto-01.jpg

Вообичаено дизајнерите ја покажуваат својата креативност со дизајнот на амбалажите на производите, но ретко кој решава да направи нешто забавно од обичниот баркод.

Понекогаш дизајнерите ги поместуваат и своите граници, а за тоа се доказ овие баркодови на амбалажи кои биле жртва на дизајнерска имагинација.

Најзабавните од нив:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бизарно или привлечно? Нов тренд - тетоважи под пазувите (фото) Тату артистите велат дека пазувите се најболното место за тетовирање, но сепак с...
12 бизарни дизајни за кои нема да поверувате дека постојат (фото) Под во автомобил кој наликува на плочки, писоар за жените да можат да уринираат ...
Широки се едвај 3 метри, во нив живееле и по неколку семејства – Уникатните куќи во главниот град на... Најпопуларнте куќи во главниот град на Виетнам имаат ширина од само 2-3 метри, н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg