Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 20-03-2023
Правник 20-03-2023


Шишарки, тапи од вино: Идеи за „направи сам“ проекти на празнични украси (за малку пари)

На следната прошетка на Водно или во парк соберете си паднати шишарки, а потоа со лепило ставете им украси и со помош на коноп закачете ги како лампиони на елката. Уникатно и креативно, зарем не? Како да направите ѕвезди, персонализирани свеќи и уште низа кул украси?

shisharki-od-vodno-tapi-od-vino-idei-za-diy-proekti-na-praznichni-ukrasi-za-rechisi-0-denari-01.jpg

Ако сте креативни и трпеливи, тогаш овие „направи сам“ проекти ќе ве инспирираат.

Направете си сами уникатни празнични украси.

Идеи за „направи сам“ проекти:

Персонализирани свеќи

Направете персонализирана свеќа за секој член од семејството, со помош на картичка со неговото име на секоја тегличка.

На дното од тегличката ставете вештачки снег или морска пена, па дури и сол, ставете ја свеќата, а горниот дел од тегличката украсете го со коноп.

shisharki-od-vodno-tapi-od-vino-idei-za-diy-proekti-na-praznichni-ukrasi-za-rechisi-0-denari-02.jpg

Уникатни свеќници

Повторно потребни ви се теглички и свеќи, но овојпат декорацијата нека биде со помош на борови гранчиња.

shisharki-od-vodno-tapi-od-vino-idei-za-diy-proekti-na-praznichni-ukrasi-za-rechisi-0-denari-03.jpg

Венче за на врата

Земете стара метална закачалка, откачете го едниот дел и на неа нижете лампиони, потоа додадете некое зелено гранче низ нив и прицврстете ја повторно закачалката и имате совршен венче.

shisharki-od-vodno-tapi-od-vino-idei-za-diy-proekti-na-praznichni-ukrasi-za-rechisi-0-denari-04.jpg

Дрвени фигури

Земете тенки пресечени дрвца и со помош на акрилни бои цртајте на нив, очиња, носе, капчиња и ќе имате забавни празнични фигури. Со некое парче стар материјал направете им и шалче.

shisharki-od-vodno-tapi-od-vino-idei-za-diy-proekti-na-praznichni-ukrasi-za-rechisi-0-denari-002.jpg

Куќички

Од картон исечете и залепете куќички, чии врати и прозорци ќе ги обои со сребрен лак за нокти.

Додадете зелени гранчиња за празнична атмосфера во некое ќоше од вашиот дом.

shisharki-od-vodno-tapi-od-vino-idei-za-diy-proekti-na-praznichni-ukrasi-za-rechisi-0-denari-05.jpg

Уште 4 идеи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Лесни и евтини новогодишни „направи сам“ проекти со кои ќе си го украсите домот (фото) Направете си сами мини елкички од шишарки, елки од пластични лажици или свеќници...
22 идеи за минималистички тетоважи за сите девојки кои знаат што е „себељубов“ (фото) Девојка која се прегрнува себеси, чии контури создаваат облик на срце – ова е на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg