Шеговита, но вистинита објава за ставот на децата кон своите мајки (на различна возраст од животот)

На 4 години – мама знае сè. На 8 години – мама знае многу. На 12 години – мама не знае сè. На 16 години? – Мајка ми? Таа „нема поим“. На 18 години – оваа старица пораснала со диносаурусите.

shegovita-no-vistinita-objava-za-stavot-na-decata-kon-svoite-majki-na-razlichna-vozrast-od-zhivotot-01.jpg

На 4 години – мама знае сè.

На 8 години – мама знае многу.

На 12 години – мама не знае сè.

На 16 години – Мајка ми? Таа „нема поим“.

На 18 години – оваа старица пораснала со диносаурусите.

shegovita-no-vistinita-objava-za-stavot-na-decata-kon-svoite-majki-02.jpg

На 25 години – можеби мама знае нешто за ова.

На 35 години – пред да се одлучам, сакам да се посоветувам со мајка ми.

На 45 години – ќе направам баш како што мајка ми би направила.

На 55 години – Што би направила мајка ми во оваа ситуација?

На 65 години – ах, кога би можел/а да разговарам со мајка ми за ова.

shegovita-no-vistinita-objava-za-stavot-na-decata-kon-svoite-majki-na-razlichna-vozrast-od-zhivotot-02.jpg

Извор

Би можело да ве интересира:

Жена, мајка, кралица.... како да не бе! Преку глава ми е Жена, мајка, кралица.... како да не бе! Стани прва, собери ако некој нешто остав...
Ги карам децата на улица во Скопје – ми дотрчува баба со критики, ставам тетоважа – ме судат роднини... Дотеран маж - гарант е бизнисмен и ја изневерува жена му, 100% сите му се лепат,...
Скапи играчки - потреба или луксуз? Плус, решение како да заштедите пари Секој родител го сака најдоброто за своето дете. Но дали цената е пресуден факто...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg