Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Пејачот Даниел Данн за CRNOBELO лексикон: „Еден ден би сакал да имам ранч со животни“

„Првата симпатија ми беше уште од училишните клупи и се немаме видено многу одамна. Би било интересно кога би се сретнале сега да видам дали сè уште ќе го почувствувам она детско срамење“ - пејачот Даниел Данн се потпиша во нашиот лексикон.

pejachot-daniel-dann-za-crnobelo-leksikon-eden-den-bi-sakal-da-imam-ranch-so-zhivotni-01.jpg

Пејачот Даниел Данн вели дека од 2012-та година наваму секоја година слави 25-ти роденден.

За родителите вели дека му се идоли бидејќи се луѓе кои му ги пренеле најважните животни вредности.

Данн ни раскажа и за неговиот самојед Бруно кој ќе полни 91 година, кој лик од цртаните би сакал да биде и на која песна откачува во кафеана.

pejachot-daniel-dann-za-crnobelo-leksikon-eden-den-bi-sakal-da-imam-ranch-so-zhivotni-14.jpg

Прочитајте што напиша во Лексиконот на CRNOBELO.com:

1. Како се викаш и дали имаш прекар?

Даниел (Данн)

2. Колку години имаш и што си во хороскоп?

25 од 2012-та. Роден сум на 26 февруари 1987, во хороскоп сум Риби со подзнак Лав.

3. Која ти е омилена песна? А пејач и пејачка?

Can’t Get You Out of my Head од Кајли Миног.

pejachot-daniel-dann-za-crnobelo-leksikon-eden-den-bi-sakal-da-imam-ranch-so-zhivotni-04.jpg

4. Омилен филм, серија?

Филм е If Only, а од серии има многу ама најчесто оние кои се со комична содржина.

5. Имаш ли омилен спорт, клуб, спортист? За кого навиваш?

Секогаш навивам за Македонија, па дури и кога не учествува, ха, ха.

6. Имаш ли милениче? Како се вика?

Имам самојед, Бруно. Сега е веќе дедо Брунислав, кој годинава ќе полни 91 година.

pejachot-daniel-dann-za-crnobelo-leksikon-eden-den-bi-sakal-da-imam-ranch-so-zhivotni-09.jpg

7. Кој ти е среќен број?

8.

8. Кој ти е омилен виц?

Сите оние кои не излагаат од моја уста. Едноставно, немам талент за вицеви.

9. Што сакаше да бидеш кога ќе пораснеш?

Отсекогаш знаев дека сакам да се занимавам со музика, неважно дали на сцена како изведувач или во студио како автор.

pejachot-daniel-dann-za-crnobelo-leksikon-eden-den-bi-sakal-da-imam-ranch-so-zhivotni-13.jpg

10. Кој ти е омилениот пијалак? А храна?

Пијалак: вода. Храна: пица, чизкејк.

11. Кој ти е најдобар другар/ка? Колку долго се дружите?

Имам мал круг на „најдобри“, а дружбата е околу 15-20 години.

12. Каков ученик беше? Кој ти беше омилен предмет?

Одличен ученик кому омилени предмети му беа хемија, физика и музичко.

pejachot-daniel-dann-za-crnobelo-leksikon-eden-den-bi-sakal-da-imam-ranch-so-zhivotni-02.jpgДаниел е втор од лево

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Стефан Лазаров за CRNOBELO лексикон: „Ми ja дупнаа главата со стап како дете“ Се сеќавате ли на лексиконите што ги пополнувавме во училиште, но криевме кој ни...
Снеже Велков за CRNOBELO лексикон: „На мајка ми ѝ исеков фустан со ножици, уште ми го памти тоа“ „Да имам времеплов, би сакала да се вратам во времето на Александар Македонски, ...
Лила за CRNOBELO лексикон: „Сакав да студирам медицина, се гледав себеси како хирург“ „Немам комплекс, а баш би сакала да имам некој комплекс на море“ - Лила Филиповс...
Тијана Дапчевиќ за CRNOBELO лексикон: „Му скршив заб на девојче во петто одделение“ „Kога сум била во градинка, на 4-5 години, сум зела вазна со вода, сум се полила...
Елена Ристеска за CRNOBELO лексикон: „Љубовта на моите родители ми е пример како да се одржува однос... „Како дете двапати без повод бев нападната, меѓутоа толку многу ги тепав што на ...
Спомен што секогаш ми измамува насмевка: Тоше и Дејан Лилиќ правеа склекови, а јас ги фотографирав Моите спомени поврзани со Тоше никогаш не се тажни. Напротив, ми измамуваат насм...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg