Како ја зафркнал невестата?


Како ја зафркнал невестата?

Ова е вистинска приказна за грчка венчавка која се одржала во градот Асторија, Њујорк. За настанот пишувале и локалните списанија, а и Џеј Лено го спомена во своето шоу.

kako-ja-zafrknal-nevestata-001.jpg

Иако постара, вреди да се сподели и прочита.

Станува збор за голема венчавка со 600 гости. На приемот, по самиот чин на венчавање, младоженецот се качил на бината и на микрофон се обратил на гостите.

Тој им се заблагодарил на сите кои дошле (а многу допатувале дури и од Грција), и на пружената поддршка на почетокот од нивниот заеднички живот.

Посебно сакал да се заблагодари на семејството на неговата сопруга, и на шурата кој им овозможил таков величествен прием. Во знак на благодарност кон сите, тој подготвил подароци за секој од нив.

Од долната страна на столчето на сите гости, вклучувајќи ги и младенците, имало залепен коверт. Тој им кажал дека тоа е подарок од нив и ги поканил да го отворат.

Во секој луксузен коверт (изработен од дебела хартија окер боја) имало фотографија од неговата нововенчана сопруга како се секса со кумот.

Младоженецот почнал да се сомнева во нив уште неколку недели порано и изнајмил приватен детектив да ги следи.

После некое време тишина и откако ја набљудувал реакцијата на присутните, се обратил кон запрепастената маса луѓе:

Јас си одам, а вие продолжете да славите со оваа о*оспија“. Утредента поднел барање за развод.

Повеќето луѓе би се откажале од венчавката во истиот момент кога би дознале дека партнерот ги изневерил, но овој фраер ја продолжил парадата како се’ да е во најдобар ред.

Неговата одмазда:

Родителите на невестата платиле $92.000 долари за венчавката и прием на 600 гости, а најдобро од се' е што ја посрамил и невестата и кумот пред 600 пријатели и членови на семејството. Баш имал срце, зар не?! Ама...кој како си ја наредил!

Надополнето: Неколку читатели не' корегираа дека станува збор за урбана легенда која кружи во неколку верзии на интернет, а не е вистинска приказна (и благодариме на Дијана).

Би можело да ве интересира:

Престанете да мислите дека добрите луѓе се глупави Немојте да се залажувате. Добрите луѓе не се глупави. Токму напротив. Често...
Поучна приказна како сами си ги креираме рајот и пеколот Дали понекогаш се прашувате како некои луѓе не ја тргаат насмевката од лицата? И...
Станавме дивтари што се плашат да им дојде некој дома или да отидат на гости Се сеќавам дека додека растев куќата ни потсетуваше на автобуска станица. Врвули...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg