Интересни податоци за љубовта, сексот и бракот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Интересни податоци за љубовта, сексот и бракот

interesni-podatoci-za-ljubovta-seksot-i-brakot-povekjeЗбиркава податоци е извлечена од различни истражувања, анкети и статистички податоци добиени од социолози, психолози, брачни советници...

Ако нешто не ви се допаѓа, ќе ви откриеме и дека меѓу медицинарите највисока стапка на развод имаат токму психијатрите и брачните советници!

- Светскиот просек е: 103 пати секс годишно.

- Редовен секс помага при ублажување на мигрена.


- 30% од мажите во светот се обрежани.

- 65% од луѓето ја навалуваат главата надесно кога се бакнуваат.


- 14% од женетите мажи имале барем едно сексуално искуство со друг маж.

- 50% од жените имале сексуална фантазија за други жени.


- 12% од жените и 31% од мажите откачиле партнер/ка поради тоа што партнерот/ката бил/а дебел/а.

- Дури и кај среќните парови, 70% од проблемите во врската никогаш не може да се решат.


- 72% од жените имаат размислувано да го раскинат својот брак.

- 68% од жените би извршиле прељуба ако знаат дека нема да бидат откриени.
 

- Во просек, луѓето се вљубуваат 7 пати пред да стапат во брак.

- Разводите се драстично почести кај оние кои се венчале пред да наполнат 25 години.

Би можело да ве интересира:

Најубавите мисли за мажите и жените: Ако имаш млада жена и старо вино, биди подготвен за полна куќа ... Колку и да се критикуваме меѓусебно, ниту жените можеме без мажите, ниту мажите ...
Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Купер Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...
Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...

Спонзорирани линкови: