14 мудрости на Коко Шанел
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 19-02-2020


14 мудрости на Коко Шанел

Вистинска модна икона која го научила најважното и најдоброто за модата, жените и животот. Мудрости кои се полни длабочина и кои вредат да се запаметат. Стилот се познава и преку мудроста. Вредноста се создава.

mudrosti-na-koko-shanel-01

1. Најдобра боја во светот е онаа која тебе ти стои најдобро.

2. Девојката треба да има две нешта: стил и неодоливост.

3. Жената која не користи секаде парфем, нема иднина.

4. Секогаш е важно да имате убава долна облека.

5. Живееш само еднаш, подобро е да биде вредно и запаметено.

6. Жената која ја крати нејзината коса, сака да го промени животот.

7. Природата ти го дава лицето кое го имаш на 20 години, но од тебе зависи какво ќе ти биде на 50 години.

8. Постои време за работа и време за љубов. Нема друго време.

9. Најдобрите работи се бесплатни, сите останати се прескапи.

10. За да бидете незаменливи, мора да бидете различни.

11. Најголемиот предизвик е да размислуваш за себе. Гласно!

12. Добра жена со добри чевли никогаш не може да биде грда.

13. Облекувај се како денес да треба да се сретнеш со твојот најголем непријател.

14. Пред да излезеш од домот, погледни се во огледалото и извади еден додаток.

Би можело да ве интересира:

Најубавите мисли за мажите и жените: Ако имаш млада жена и старо вино, биди подготвен за полна куќа ... Колку и да се критикуваме меѓусебно, ниту жените можеме без мажите, ниту мажите ...
Трите љубовни писма на Бетовен кои ќе ви го стопат срцето Романтиката е повторно во мода, но прашањето е – дали воопшто некогаш престанала...
Поучни народни поговорки: „Љубовта нема години, таа се раѓа секогаш“ Животот е тимска игра. Имајте ведар став и во него никогаш не е предоцна за љубо...