9 докази дека принцот Хари го живее животот по свои правила
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


9 докази дека принцот Хари го живее животот по свои правила

Со самото тоа што стапи во брак со актерката Меган Маркл принцот Хари покажа дека сам ги носи одлуките во својот живот и прави како сака, а не како треба.

9-dokazi-deka-princot-hari-go-zivee-zivotot-po-svoi-pravila-01.jpg

Принцот Хари до неодамна беше еден од најпосакуваните ергени на светот. Синот на Чарлс и Дијана го привлече светското внимание со својот лик и дело, а особено со свадбата со Меган Маркл.

9-dokazi-deka-princot-hari-go-zivee-zivotot-po-svoi-pravila-02.jpg

Тој е член на кралското семејство и ги почитува правилата на функционирање на монархијата, но сепак има низа докази дека Хари останува свој во својата кожа и живее на начинот што му се допаѓа.

Докази дека принцот Хари го живее животот по свои правила:

Бил рагби играч.

9-dokazi-deka-princot-hari-go-zivee-zivotot-po-svoi-pravila-12.jpg

Бил обвинет за мамење на испити.

9-dokazi-deka-princot-hari-go-zivee-zivotot-po-svoi-pravila-05.jpg

Сака да остане приземјен и сам си ги прави сите набавки. Сака да има нормален живот и вели и да бил крал сам ќе одел на шопинг.

9-dokazi-deka-princot-hari-go-zivee-zivotot-po-svoi-pravila-06.jpg

Во школските деновите имал проблеми како повеќето тинејџери, од задевање од соучениците, па до консумирање многу алкохол.

9-dokazi-deka-princot-hari-go-zivee-zivotot-po-svoi-pravila-08.jpg

Уште 5 докази на следната страна...Би можело да ве интересира:

Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањ... Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...
Чуден однос со Мајкл Џексон, дрога: 10 мрачни факти за животот на Меко... Татко му го злоупотребувал психички и физички, чувствувал огромен притисок како ...
10 животни лекции според кои се води Ким Катрал и ќе ве инспирираат Зад себе актерката има повеќе од 80 одиграни улоги, а најпозната е секако, по ли...