„Јас не сакам девојки кои цимолат“: 7 мудри мисли за љубовта од Џенифер Анистон
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 22-03-2019


„Јас не сакам девојки кои цимолат“: 7 мудри мисли за љубовта од Џенифер Анистон

„Никогаш не ми се допаѓаше Sex and the City и опсесивната потрага по Mr. Big. Јас не верувам во сето тоа.“

jas-ne-sakam-devojki-koi-cimolat-7-mudri-misli-za-ljubovta-od-djenifer-aniston-01.jpg

Џенифер Анистон е една од најхаризматичните актерки во Холивуд, која дефинитивно не живее според правилата и не се заморува што ќе кажат другите.

Најинтересните мисли за љубовта од неа:

„Нема каење за минатото. Што се случило е лекција.“

jas-ne-sakam-devojki-koi-cimolat-7-mudri-misli-za-ljubovta-od-djenifer-aniston-03.png

„Мојот тип на маж? Немам тип на маж. Имав здодевен, женкар, шеќер добар, лукав и лош. Мажите всушност се добра работа, ги сакам сите!“

jas-ne-sakam-devojki-koi-cimolat-7-mudri-misli-za-ljubovta-od-djenifer-aniston-02.jpg

„Љубовта се случува кога се случува, но кога се случува не чека.“

jas-ne-sakam-devojki-koi-cimolat-7-mudri-misli-za-ljubovta-od-djenifer-aniston-06.jpg

„Кутрата Џен таа е толку несреќна во љубовта... пишуваат таблоидите. Да, живеам без традиционална заедница со сопруг и две деца, но ако не ти се допаѓа само сврти го грбот. Мене ми е добро.“

jas-ne-sakam-devojki-koi-cimolat-7-mudri-misli-za-ljubovta-od-djenifer-aniston-05.jpg

„Моето омилено хоби ми е да не се сфаќам пресериозно.“

jas-ne-sakam-devojki-koi-cimolat-7-mudri-misli-za-ljubovta-od-djenifer-aniston-04.jpg

„Нема очај и безнадежност. Што се случило се случило. Јас ги прифаќам сите промени во мојот живот.“

jas-ne-sakam-devojki-koi-cimolat-7-mudri-misli-za-ljubovta-od-djenifer-aniston-07.jpg

„Јас не сакам девојки кои цимолат и се жалат за отсуството на маж во нивниот живот. Никогаш не ми се допаѓаше Sex and the City и опсесивната потрага по Mr. Big. Јас не верувам во сето тоа.“

jas-ne-sakam-devojki-koi-cimolat-7-mudri-misli-za-ljubovta-od-djenifer-aniston-08.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 докази дека Џенифер Анистон е силна и инспиративна жена - верува во... Таа порачува дека сами одлучуваме што значи за нас „среќни до крајот на животот“...
„Го следев срцето и ме одведе на плажа“ и уште 14 цитати за морето и п... „Секој треба да верува во нешто, јас верувам дека треба да одам на плажа.“ Ле...
13 факти за бракот на Анџелина Џоли и Бред Пит, кои можеби не ги знаев... Нивната врска, брак, па и развод ги полнеа и сè уште ги полнат медиумите. Тие бе...