Мајка ѝ го застрелала татко ѝ, позирање за Плејбој: 10 тајни од детството на Шарлиз Терон


Мајка ѝ го застрелала татко ѝ, позирање за Плејбој: 10 тајни од детството на Шарлиз Терон

Нејзината мајка не завршила на суд, а Шарлиз има проблеми со справување со бесот и страда од опсесивно - компулсивно нарушување.

majka-i-go-zastrela-tatko-i-poziranje-za-plejboj-10-tajni-od-detstvoto-koi-sharliz-teron-01.jpg

Таа е една од најталентираните холивудски актерки, има изглед како божица, а најверојатно се состанува со Бред Пит, но нејзиното детство не било толку сјајно.

Тајни од детството на Шарлиз Терон:

Таткото на Шарлиз, Чарлс, наводно бил насилен, но и нејзината мајка Герда била строга во врска со дисциплината, а понекогаш дури и премногу.

majka-i-go-zastrela-tatko-i-poziranje-za-plejboj-10-tajni-od-detstvoto-koi-sharliz-teron-14.jpg

Шарлиз си измислувала приказни за полесно да ги помине тешките мигови во детството и најдобриот пријател ѝ бил замислена коза со која сонувала дека живее на фарма.

majka-i-go-zastrela-tatko-i-poziranje-za-plejboj-10-tajni-od-detstvoto-koi-sharliz-teron-13.jpg

Мајката на Шарлиз, Герда, била бунтовна млада личност која се скарала со своето семејство и отишла да живее со Чарлс на 18 години. Шарлиз се родила во 1975 и им е единственото дете.

majka-i-go-zastrela-tatko-i-poziranje-za-plejboj-10-tajni-od-detstvoto-koi-sharliz-teron-03.jpg

Во јуни 1991 година Чарлс починал и Герда и Шарлиз кажувале дека загинал во сообраќајна незгода, но години подоцна приказната била откриена – Герда го застрелала Чарлс во самоодбрана.

majka-i-go-zastrela-tatko-i-poziranje-za-plejboj-10-tajni-od-detstvoto-koi-sharliz-teron-06.jpg

Шарлиз во Јужна Африка не ни завршила средно училиште, туку моделството било нејзината карта за излез, тоа ја одвело во Милано. Во 1994 дури позирала во разголено издание за јужноафриканскиот Playboy.

majka-i-go-zastrela-tatko-i-poziranje-za-plejboj-10-tajni-od-detstvoto-koi-sharliz-teron-02.jpg

majka-i-go-zastrela-tatko-i-poziranje-za-plejboj-10-tajni-od-detstvoto-koi-sharliz-teron-08.jpg

Уште 5 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Мајка ѝ е коцкар, татко ѝ е скиентолог: 12 мрачни тајни за животот на Џенифер Лопез Секоја седмица на своето момче Каспер Смарт му давала по 10.000 долари за тој да...
Раѓање во затвор, семејства дел од секти: Мрачното детство на 5 холивудски ѕвезди Со скромно потекло и потресни животни приказни, тие сепак успеале да ги реализир...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањето Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...

Најчитани неделава