14 причини зошто Холивуд треба да му даде втора шанса на Бен Афлек


14 причини зошто Холивуд треба да му даде втора шанса на Бен Афлек

Иако се разведоа со Џенифер Гарнер тој не пропушта пригода да каже колку прекрасна личност е неговата поранешна сопруга и колку многу ја почитува.

14-prichini-zoshto-holivud-treba-da-mu-dade-vtora-shansa-na-ben-aflek-01.jpg

Бен Афлек (46) во едно неодамнешно интервју отворено призна: „Јас сум алкохоличар, тоа е дел од мојот живот и нешто со кое треба да се справам“.

Тој се соочува со овој животен предизвик и се фокусира на децата и на тоа да биде присутен во нивниот живот. Иако се разведоа со сопругата Џенифер Гарнер (46), таа сè уште му е најголема поддршка во процесот на рехабилитација и сака тој да биде голем дел од животот на нивните 3 деца.

Сепак, Холивуд не смее да заборави на Бен Афлек и покрај неговите приватни битки.

Постојат повеќе причини зошто треба да му се даде втора шанса:

Има неверојатен актерски талент, но и одлични режисерски способности.

14-prichini-zoshto-holivud-treba-da-mu-dade-vtora-shansa-na-ben-aflek-11.jpg

Зад себе има мега успешни филмски проекти, а и награди за своите изведби.

14-prichini-zoshto-holivud-treba-da-mu-dade-vtora-shansa-na-ben-aflek-15.jpg

Има 3 дечиња на кои им претставува херој и вели дека живее за нив.

14-prichini-zoshto-holivud-treba-da-mu-dade-vtora-shansa-na-ben-aflek-04.jpg

Џенифер Гарнер секогаш ќе му го чува грбот затоа што љубов како нивната не умира, без разлика што се разведоа.

14-prichini-zoshto-holivud-treba-da-mu-dade-vtora-shansa-na-ben-aflek-20.jpg

Огромна поддршка му е и неговиот пријател Мет Дејмон и во добро и во лошо.

14-prichini-zoshto-holivud-treba-da-mu-dade-vtora-shansa-na-ben-aflek-13.jpg

„Кога влегува во соба доминира со своето присуство и е најбрилијантната, најхаризматична и најдарежлива личност. Проблемот е само што е комплициран маж“, изјави Гарнер за него во една пригода.

14-prichini-zoshto-holivud-treba-da-mu-dade-vtora-shansa-na-ben-aflek-12.jpg

Неговото мото за успех е: „Јас само треба да работам повеќе од сите други“.

14-prichini-zoshto-holivud-treba-da-mu-dade-vtora-shansa-na-ben-aflek-17.jpg

Уште 7 причини на следната страна...Би можело да ве интересира:

19 причини зошто Кендал Џенер ќе биде топ модел уште многу години Знае како да одржи доза на мистерија околу себе, избегнува скандали, не пие алко...
12 причини зошто Кејт Мидлтон од старт не ѝ веруваше на Меган Маркл Сомнителното минато на Меган и нереалноста на сценариото дека таа е само една ск...
„Жената е столб на семејството“: Најдобрите цитати од Грејс Кели Сите ја знаеме како преубавата принцезата од Монако. Таа пред да стапи во брак с...