„Кога срцето ти е скршено, засадуваш семиња во пукнатините и се молиш за дожд“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фарбар 28-01-2020


„Кога срцето ти е скршено, засадуваш семиња во пукнатините и се молиш за дожд“

Има ли лек за скршеното срце? Секој од нас, најмалку еднаш во животот бил толку длабоко повреден и изгорен од љубовта, при што се чини дека покрај емоционалната, чувствуваме и физичка болка во телото.

Koga-srceto-ti-e-skrseno-zasaduvas-seminja-01.jpg

Срцето, распарчено на стотици мали парченца, а лек - има ли? Што го лекува скршеното срце?

Без оглед на вашата емоционална состојба, никогаш не треба да дозволите да ви се измолкне надежта, бидејќи без неа би биле изгубени.

Прочитајте ги најискрените цитати за скршените срца:

Koga-srceto-ti-e-skrseno-zasaduvas-seminja (10).jpg

Koga-srceto-ti-e-skrseno-zasaduvas-seminja (9).jpg

Koga-srceto-ti-e-skrseno-zasaduvas-seminja (8).jpg

Koga-srceto-ti-e-skrseno-zasaduvas-seminja (7).jpg

Koga-srceto-ti-e-skrseno-zasaduvas-seminja (6).jpg

Koga-srceto-ti-e-skrseno-zasaduvas-seminja (5).jpg

Koga-srceto-ti-e-skrseno-zasaduvas-seminja (4).jpg

Koga-srceto-ti-e-skrseno-zasaduvas-seminja (3).jpg

Koga-srceto-ti-e-skrseno-zasaduvas-seminja (2).jpg

Koga-srceto-ti-e-skrseno-zasaduvas-seminja (1).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 причини зошто Холивуд треба да му даде втора шанса на Бен Афлек Иако се разведоа со Џенифер Гарнер тој не пропушта пригода да каже колку прекрас...
Животна лекција од Лиам Нисон – Животот е краток, поминете го со вашите сакани Лиам Нисон се оженил со својата сопруга, Наташа Ричардсон во 1994-та, а до 1996-...
„Не чувај ништо за специјална пригода, таа пригода е ДЕНЕС“ – моќни животни лекции на кои треба да и... Американската новинарка Реџина Брет стекна неверојатна популарност, иако има нап...