10 реченици со кои можете да му го разубавите денот секому
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 21-11-2019


10 реченици со кои можете да му го разубавите денот секому

„Ти ја будиш убавата страна во мене, ме правиш подобар човек.“

10-rechenici-so-koi-mozhete-da-mu-go-razubavite-denot-sekomu-01.jpg

Животот на моменти е тежок и имате денови кога распоредот ви е хаотичен, работите не ви одат од рака и потребна ви е малку помош.

Но, не само вие, туку и другите луѓе имаат такви денови. Па, зошто да не им ги разубавите со некој убав збор?

Речници со кои ќе го разубавите денот секому:

„Ти ја будиш убавата страна во мене, ме правиш подобар човек.“

„Навистина си уникатен човек, имаш завидна емоционална и интелектуална свесност за сè.“

„Направи навистина добра работа со тој потег.“

„Секој пат кога се смееш ми шириш позитивна енергија и ме тераш и јас да се смеам.“

„Поатрактивен/а си од што мислиш.“

10-rechenici-so-koi-mozhete-da-mu-go-razubavite-denot-sekomu-02.jpg

„Имаш одличен поглед на животот, гледаш од позитивна перспектива на работите.“

„Твојата сила е воодушевувачка.“

„Навистина го ценам нашето пријателство, благодарен/а сум за своето присуство во мојот живот.“

„Тука сум за да те ислушам секогаш кога имаш потреба за разговор.“

„Ме инспирираш да ги следам своите соништа во животот.“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 реченици кои ќе ве мотивираат да бидете подобар и посреќен човек Колку време од денот посветувате на себе? Колку минути поминувате размислувајќи ...
Цитати за смирување и охрабрување: 20 реченици кои секогаш ќе ви помог... Верувајте му ја својот инстинкт. Кога внатрешното чувство ве скокотка или боцка,...
10 реченици на кои треба да се сетите следен пат кога ќе кажете „живот... Ви се чини дека никако да ви тргне во животот? Ништо ви нема смисла и кога ја гл...