Гламурозен стил на живот, има песна: 17 факти за Тифани Трамп, ќерката на Доналд Трамп
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Гламурозен стил на живот, има песна: 17 факти за Тифани Трамп, ќерката на Доналд Трамп

Иако ја нарекуваат заборавениот член од семејството Трамп, на 25 години таа веќе гради име за себе.

glamurozen-stil-na-zhivot-ima-pesna-17-fakti-za-tifani-tramp-kjerkata-na-donald-tramp-01.jpg

Тифани Трамп (25), која го носи и епитетот „дивото дете“ на Доналд Трамп, води гламурозен начин на живот.

Факти за неа:

Родена е 1993 година на Флорида.

glamurozen-stil-na-zhivot-ima-pesna-17-fakti-za-tifani-tramp-kjerkata-na-donald-tramp-04.jpg

Таа е единственото дете на Доналд и неговата втора сопруга Марла Мејплс.

glamurozen-stil-na-zhivot-ima-pesna-17-fakti-za-tifani-tramp-kjerkata-na-donald-tramp-03.jpg

Крстена е по продавницата за накит Tiffany & Co. на Менхетен, во непосредна близина на Трамп кулата.

glamurozen-stil-na-zhivot-ima-pesna-17-fakti-za-tifani-tramp-kjerkata-na-donald-tramp-05.jpg

Голем дел од детството го мина во Њујорк, каде е најголемиот дел од недвижнините на нејзиниот татко.

glamurozen-stil-na-zhivot-ima-pesna-17-fakti-za-tifani-tramp-kjerkata-na-donald-tramp-06.jpg

Со родителите одеше на модни недели и други гламурозни настани.

glamurozen-stil-na-zhivot-ima-pesna-17-fakti-za-tifani-tramp-kjerkata-na-donald-tramp-07.jpg

Често беше фотографирана со 3-те деца на Трамп од неговиот претходен брак.

glamurozen-stil-na-zhivot-ima-pesna-17-fakti-za-tifani-tramp-kjerkata-na-donald-tramp-08.jpg

Имаше луксузни роденденски забави, од кои една со темата Титаник.

glamurozen-stil-na-zhivot-ima-pesna-17-fakti-za-tifani-tramp-kjerkata-na-donald-tramp-09.jpg

По разводот на нејзините родители во 1999 година, таа со мајка ѝ се пресели во Лос Анџелес, а Мајла изјави дека сака да биде самохрана мајка и да е подалеку од Трамп.

glamurozen-stil-na-zhivot-ima-pesna-17-fakti-za-tifani-tramp-kjerkata-na-donald-tramp-10.jpg

Во Калифорнија Тифани се школуваше во приватно основно училиште, каде година била 31.000 долари.

glamurozen-stil-na-zhivot-ima-pesna-17-fakti-za-tifani-tramp-kjerkata-na-donald-tramp-14.jpg

Уште 8 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Куп... Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...
Инспиративни цитати за секоја нова мајка и нејзиното тело по породувањ... Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе ...