Се оженил на 18 години, татко му го запознал на 25: Интересни факти за Џулијан Асанж
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Се оженил на 18 години, татко му го запознал на 25: Интересни факти за Џулијан Асанж

Асанж се селел повеќе од 50 пати во текот на детството и променил 37 училишта. Во еквадорската амбасада му дошла на посета и Лејди Гага.

se-ozhenil-na-18-godini-tatko-mu-go-zapoznal-na-25-interesni-fakti-za-julian-assange-01.jpg

Џулијан Асанж по 7 години азил во еквадорската амбасада во Лондон беше уапсен.

Се смета дека причината за укинување на азилот е што му го хакирал телефонот на претседателот на Еквадор и во јавноста излегле голем број негови приватни пораки, како и фотографии од неговиот луксузен одмор во Европа каде јадел јастог во кревет.

Асанж е една од највлијателните личности во светот, има неверојатно висок коефициент на интелигенција, а неговиот сајт Wikileaks од 2006, каде излегоа низа доверливи информации, го растресе светот.

Тој беше прогласен за личност на годината, а на неговиот лик и дело веќе со години се воодушевуваат луѓето ширум светот.

Интересни факти за Асанж:

Роден е на 2-ри јули 1971 година. Мајка му и татко му се разделиле пред неговото раѓање и тој не го запознал татко му сè до 25-годишна возраст.

se-ozhenil-na-18-godini-tatko-mu-go-zapoznal-na-25-interesni-fakti-za-julian-assange-05.jpg

Асанж се селел повеќе од 50 пати во текот на детството и променил 37 училишта.

se-ozhenil-na-18-godini-tatko-mu-go-zapoznal-na-25-interesni-fakti-za-julian-assange-06.jpg

Од 16 години почнал да хакира под прекарот Mendax.

se-ozhenil-na-18-godini-tatko-mu-go-zapoznal-na-25-interesni-fakti-za-julian-assange-03.jpg

На Асанж му се имаат заканувано скиентолошката црква, претседателот на Кенија, луѓе од Русија, Пентагон и речиси сите од секаде.

se-ozhenil-na-18-godini-tatko-mu-go-zapoznal-na-25-interesni-fakti-za-julian-assange-04.jpg

Познат e како егоцентрична и параноична личност.

se-ozhenil-na-18-godini-tatko-mu-go-zapoznal-na-25-interesni-fakti-za-julian-assange-02.jpg

Ужасен е со хигиената и понекогаш дури заборава да пушти вода во тоалетот.

se-ozhenil-na-18-godini-tatko-mu-go-zapoznal-na-25-interesni-fakti-za-julian-assange-07.jpg

Наводно е добар со деца. Бил самохран татко 14 години.

se-ozhenil-na-18-godini-tatko-mu-go-zapoznal-na-25-interesni-fakti-za-julian-assange-08.jpg

Синот Даниел сега му работи како софтверски инженер.

se-ozhenil-na-18-godini-tatko-mu-go-zapoznal-na-25-interesni-fakti-za-julian-assange-12.jpg

Кога го славел својот 41-ви роденден им испратил торта на сите демонстранти кои пред амбасадата протестирале против неговото затворање.

se-ozhenil-na-18-godini-tatko-mu-go-zapoznal-na-25-interesni-fakti-za-julian-assange-13.jpg

Уште 8 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

Интересни цитати за мажите од Мерилин Монро „Сопруг е личноста која секогаш ви го заборава роденденот и не пропушта можност ...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...
Имал брак од 4 месеци, секаде ја носи мајка си: 18 факти за Бредли Куп... Кога беше прогласен за најсекси маж на светот изјави дека навистина му се допаѓа...