Сопругата и љубовницата му клечат пред нозе: Факти за бизарниот крал на Тајланд
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Бариста 10-07-2020


Сопругата и љубовницата му клечат пред нозе: Факти за бизарниот крал на Тајланд

Тој е најконтроверзниот крал на светот... Четири дена го кремираше кучето, носи контроверзна облека, ги малтретира жените, а љубовницата коленичи пред него додека сопругата седи до него.

soprugata-i-ljubovnicata-mu-klechat-pred-noze-fakti-za-bizarniot-kral-na-tajland-01.jpg

Маха Ваџиралонгкорн (67) во мај 2019 беше крунисан за крал на Тајланд, со круна тешка 7 килограми.

soprugata-i-ljubovnicata-mu-klechat-pred-noze-fakti-za-bizarniot-kral-na-tajland-04.jpg

Тој ја наследи власта по смртта на татко си во 2016 година и, иако е контроверзен и скандалозен и луѓето не го сакаат многу, во Тајланд постои закон против критикување на монархијата.

Маха има огромно богатство, а неколку дена пред крунисувањето се ожени со неговата долгогодишна партнерка и поранешна стјуардеса Сутида (41), која е 26 години помлада од него, со што таа сега е кралица на Тајланд.

Факти за најконтроверзниот крал на светот:

Во 2017 година Маха ја направи својата сегашна сопруга Сутида командант на кралската гарда.

soprugata-i-ljubovnicata-mu-klechat-pred-noze-fakti-za-bizarniot-kral-na-tajland-21.jpg

soprugata-i-ljubovnicata-mu-klechat-pred-noze-fakti-za-bizarniot-kral-na-tajland-06.jpg

Фотографиите од венчавката предизвикаа дебата во светот затоа што на нив кралицата лежи покрај нозете на кралот. Но, на кралот во Тајланд се гледа како на полубожество, па тоа се смета за нормално.

soprugata-i-ljubovnicata-mu-klechat-pred-noze-fakti-za-bizarniot-kral-na-tajland-13.jpg

Маха зад себе има 3 брака, се смета за Плејбој и многу суров човек.

soprugata-i-ljubovnicata-mu-klechat-pred-noze-fakti-za-bizarniot-kral-na-tajland-11.jpg

Покрај сопругата, Маха има и долгогодишна љубовница, која има 34 години и на неговата роденденска прослава љубовницата Синенат клечеше пред неговите нозе, додека сопругата седеше до него.

soprugata-i-ljubovnicata-mu-klechat-pred-noze-fakti-za-bizarniot-kral-na-tajland-03.jpg

Ова е првпат по 1932 година во Тајланд монархот јавно да признае дека има повеќе од една партнерка, односно да практикува полигамија.

soprugata-i-ljubovnicata-mu-klechat-pred-noze-fakti-za-bizarniot-kral-na-tajland-14.jpg

Љубовницата на кралот доби 4 ордени, а неговата сопруга не покажа никакви емоции додека кралот ѝ оддаваше почести. Таа е поранешен член на кралската гарда.

soprugata-i-ljubovnicata-mu-klechat-pred-noze-fakti-za-bizarniot-kral-na-tajland-20.jpg

Во 2016 година осамнаа скандалозни фотографии од Маха, каде е облечен во кратка тесна маичка и има лажни тетоважи на телото. Тој се закануваше дека ќе го тужи Фејсбук за ширењето на фотографиите.

soprugata-i-ljubovnicata-mu-klechat-pred-noze-fakti-za-bizarniot-kral-na-tajland-08.jpg

Неговата мајка уште во 1982 го претставила како Дон Жуан.

soprugata-i-ljubovnicata-mu-klechat-pred-noze-fakti-za-bizarniot-kral-na-tajland-16.jpg

Во 1977 година Маха се ожени за првпат и тоа со негова братучетка, со која добија ќерка, но бракот од старт им беше осуден на неуспех бидејќи во текот на бракот тој доби 4 сина и ќерка со тогашната љубовница. Почна да живее со љубовницата, но сопругата не му даваше развод. Во 1993 тој ја тужеше и конечно доби развод.

soprugata-i-ljubovnicata-mu-klechat-pred-noze-fakti-za-bizarniot-kral-na-tajland-17.jpgПрвата сопруга е десно

Уште 6 факти на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
22 факти за уникатниот начин на живот во Саудиска Арабија и чудните забрани Во продавниците нема гардеробери, освен во некои од најпознатите брендови од Зап...
Бебињата се смеат за да им возвратите: Изненадувачки факти за обични работи од секојдневието Има многу работи кои во светот се случуваат секојдневно и се сосема нормални, а ...