20 цитати кои ќе ве поттикнат никогаш да не се откажете од вашата цел
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


20 цитати кои ќе ве поттикнат никогаш да не се откажете од вашата цел

Животот е најдрагоцениот подарок кој можеме да го добиеме.

20-citati-koi-kje-ve-pottiknat-nikogash-da-ne-se-otkazhete-od-vashata-cel 01 630x340.jpg

Наше е да го извлечеме најдоброто од него, да се осмелиме и да веруваме дека можеме.

Постојат подеми и падови и секој од нив е обликуван во лекција низ која учиме како се станува подобра личност.

Секое искуство, добро и лошо, нѐ тера да растеме. Живејте денес и уживајте во секој момент. Зграпчете го најдоброто што животот ви го нуди.

И никогаш не се откажувајте, без разлика на околностите. Среќата секогаш се крие зад аголот.

Во продолжение ви издвојуваме 20 мотивирачки цитати кои ќе ве инспирираат цврсто да „газите“ кон вашата цел:

1. „Единствената попреченост во животот е лошиот став“. - Скот Хамилтон

2. „Никогаш не губам. Јас или победувам или учам“. - Нелсон Мандела

3. „Не дозволувајте вашиот ум да му заповеда на вашето срце. Умот лесно се откажува“. - Пауло Коелјо

4. „Ја мразев секоја минута од тренингот, но реков: Не престанувај. Страдај сега и живеј го остатокот од животот како шампион“. - Мухамед Али

5. „Животот е како возење велосипед. За да ја одржите вашата рамнотежа, мора да продолжите понатаму“. - Алберт Ајнштајн

6. „Никогаш не се откажувајте од она што навистина сакате да го направите. Човекот со големи соништа е помоќен од оној со сите факти“. - Алберт Ајнштајн

7. „Тајната на успехот е да научите како да ги користите болката и задоволството, наместо да дозволите тие да ве искористат вас.  Ако го сторите тоа, вие сте во контрола на вашиот живот. Ако не, животот ве контролира“. - Тони Робинс

8. „Промената е закон на животот. Оние кои гледаат само на минатото или на сегашноста, сигурно ќе ја пропуштат иднината“.  - Џон Ф. Кенеди

9. „Не посакувај да биде полесно. Посакувај да бидеш подобар“. - Џим Рон

10. „Песимистот гледа тешкотија во секоја можност. Оптимистот гледа можност во секоја тешкотија“. - Винстон Черчил

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Поучни народни поговорки: „Љубовта нема години, таа се раѓа секогаш“ Животот е тимска игра. Имајте ведар став и во него никогаш не е предоцна за љубо...
„Жената е столб на семејството“: Најдобрите цитати од Грејс Кели Сите ја знаеме како преубавата принцезата од Монако. Таа пред да стапи во брак с...
10 знаци дека сте опколени со токсични луѓе Епитетот „токсични“ колку и да звучи несоодветно во една ваква примена веројатно...

Најчитани неделава