Лоша мајка, пропаднати соништа - тажни моменти од животот на Џенифер Анистон


Лоша мајка, пропаднати соништа - тажни моменти од животот на Џенифер Анистон

Џенифер Анистон е една од најпознатите актерки во Холивуд, но животот бил премногу суров кон неа.

losha-majka-propadnati-sonishta-tazhni-detali-od-zhivotot-na-dzhefnier-aniston-01.jpg

Можеби ние мислиме дека мора да е среќна штом е славна, убава и талентирана, но се чини дека актерката имала повеќе тажни отколку среќни моменти во животот. А, разводот со Бред Пит и не е најлошото што ѝ се случило.

Од ужасниот однос со мајка ѝ, па сè до неисполнетите соништа, погледнете неколку тажни детали од животот на Џенифер:

Проблематичен фан

Во 2010-та година, Џенифер Анистон излегувала од Starbucks, а надвор ја чекал еден маж. Станува збор за Џејсон Пејтон, кој 8 денови се обидувал да ја лоцира актерката, и кога успеал во тоа, ја чекал пред кафетеријата со остар предмет, вреќа и леплива лента. За среќа, Џејсон бил уапсен пред да успее да ѝ наштети на Анистон, а доби и забрана за приближување до актерката.

Кога полицијата го пронашла неговиот автомобил, од надворешната страна биле изгравирани зборовите „Те сакам Џенифер Анистон“.

Целата приказна станува уште поморничава бидејќи неговите родители сфатиле што му е намерата, па мајка му била таа што повикала полиција. Џејсон имал историја со слични испади, имал ментални проблеми, па дури и верувал дека има роднинска врска со Опра, Нелсон Мандела, Џеј Зи, Џенифер Лопез и Кортни Кокс.

losha-majka-propadnati-sonishta-tazhni-detali-od-zhivotot-na-dzhefnier-aniston-02.jpg

Негативно мислење за себе

Иако во 2016-та беше прогласена за најубава жена од страна на People, Џенифер има многу проблеми со самодовербата. Таа смета дека нејзината мајка е виновна за ова – таа постојано го критикувала нејзиниот изглед.

losha-majka-propadnati-sonishta-tazhni-detali-od-zhivotot-na-dzhefnier-aniston-03.jpg

Лош однос со мајка ѝ

Мајката на Џенифер почина во 2016-та и иако пред нејзината смрт тие биле во добри односи, актерката откри дека со години воопшто не зборувале.

„Таа имаше лош темперамент. Јас не можам да го толерирам тоа. Ако се разочарам од нешто, ќе разговарам за тоа. Никогаш нема да викам и да бидам хистерична. Таа многу ме критикуваше. Бидејќи беше модел, беше прекрасна. Јас никогаш не бев“.

Нештата помеѓу мајката и ќерката се влошиле откако Џенифер се прослави со серијата Friends. Тогаш, мајка ѝ гостуваше во едно шоу и почна да споделува премногу лични детали за животот на актерката. Џенифер толку била гневна за ова, што не ја ни покани на венчавката со Бред Пит.

losha-majka-propadnati-sonishta-tazhni-detali-od-zhivotot-na-dzhefnier-aniston-04.jpg

Лоши зборови од Бред Пит

Бред и Анистон беа во брак околу 5 години, но актерот изјави дека тој период не бил воопшто среќен:

„Ги поминав 90-те обидувајќи се да се скријам. Почнав да се чувствувам патетично. Мислам дека мојот брак имаше голем удел во тоа. Се преправавме дека бракот е нешто што всушност не е“.

losha-majka-propadnati-sonishta-tazhni-detali-od-zhivotot-na-dzhefnier-aniston-05.jpg

Игнорирана од Оскарите

Џенифер најчесто се појавува во романтични комедии, но улогата во Cake од 2014-та е сосем поразлична. Во филмот таа глуми депресивна жена која го изгубила синот во сообраќајка. За улогата, актерката престана да вежба, не носеше шминка и ја оставаше косата валкана, а нејзината изведба беше навистина добра – совршен рецепт барем за номинација за Оскар.

Сепак, кога се објавија номинациите за Оскарите, Џенифер беше изоставена.

Ситуацијата беше полоша бидејќи јавноста, на некој начин, ја исмејуваше за ова.

losha-majka-propadnati-sonishta-tazhni-detali-od-zhivotot-na-dzhefnier-aniston-06.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Бил 5 години во брак: Факти за Ден Хортон, новото момче на Лејди Гага 37-годишниот сексапилен Ден Хортон го освои срцето на Гага, но кој е всушност то...
Факти за Меланија Трамп: Течно зборува 5 јазици, но е единствената прва дама која позирала гола Соединетите Американски држави имаат нова прва дама, и таа меѓу другото има поте...
Волт Дизни ѝ дал акции на слугинката како бонус: 10 забавни приказни Во текот на историјата, во светот живееле многу лидери, пионери, мисленици, крал...

Најчитани неделава