„Сè што можам да направам е да се поклонам пред храброста на мојата сопруга “ - Љубовни цитати од ѕвездите за нивните сакани

Без никаков сомнеж, љубовта е најубавото чувство коешто артикулира насекаде околу нас.

Se-shto-mozham-da-napravam-e-da-se-poklonam-pred-hrabrosta-na-mojata-sopruga-ljubovni-citati-od-poznatite-zvezdi-posveteni-na-svoite-poubavi-polovini 01 630x330.jpg

Колку и да сметаме дека повеќето љубовни двојки од „познатиот“ свет се лажирани за поголем публицитет, сепак постојат и такви кои со години цврсто газат по патот на љубовта и многупати ја докажале својата истрајност.

Всушност, на крајот од денот и тие се „обични“ луѓе жедни за љубов и внимание, зарем не?!

Никој од нас не може да остане имун на топло признание од саканата личност.

Тоа се моменти за кои навистина вреди да се живее.

Во продолжение ви издвојуваме неколку цитати од светски познатите личности посветени кон своите сакани половини:

1. Tом Хенкс за Рита Вилсон

„Оваа жена ме сакаше слаб, ме сакаше дебел. Таа ме сакаше ќелав, ме сакаше влакнест. Оваа жена знам, ме сака. Значи, јас сум среќен човек“.

„Сè што можам да направам е да се поклонам пред храброста на мојата сопруга“.

Se-shto-mozham-da-napravam-e-da-se-poklonam-pred-hrabrosta-na-mojata-sopruga-ljubovni-citati-od-poznatite-zvezdi-posveteni-na-svoite-poubavi-polovini 02 630x400.jpg

2. Џон Леџенд за Криси Тајген

„Таа е вистинската. Јасно е! Меѓу нас постои чудесна хемија. Таа прави да се смеам цело време. Таа е прекрасна мајка. Таа е моја најдобра пријателка“.

Se-shto-mozham-da-napravam-e-da-se-poklonam-pred-hrabrosta-na-mojata-sopruga-ljubovni-citati-od-poznatite-zvezdi-posveteni-na-svoite-poubavi-polovini 03 630x400.jpg

3. Дејвид Бекам за Викторија Бекам

„Како успеав да останам маж само на една жена? Таа е моја најдобра пријателка, дали би ја повредиле вашата најдобра пријателка?“

Se-shto-mozham-da-napravam-e-da-se-poklonam-pred-hrabrosta-na-mojata-sopruga-ljubovni-citati-od-poznatite-zvezdi-posveteni-na-svoite-poubavi-polovini 04 630x400.jpg

4. Барак Обама за Мишел Обама

"Очигледно е, не ќе можев да сторам ништо од ова без Мишел. Не само што беше одлична прва дама, таа е едноставно мојата карпа. Можам да сметам на неа секојдневно, во врска со многу работи.“

Se-shto-mozham-da-napravam-e-da-se-poklonam-pred-hrabrosta-na-mojata-sopruga-ljubovni-citati-od-poznatite-zvezdi-posveteni-na-svoite-poubavi-polovini 05 630x400.jpg

5. Рајан Рејнолдс за Блејк Лајвли

„Но, кога станавме родители се заљубив во Блејк повеќе од кога било во целиот мој живот. Навистина не можев да си поверувам.“

Se-shto-mozham-da-napravam-e-da-se-poklonam-pred-hrabrosta-na-mojata-sopruga-ljubovni-citati-od-poznatite-zvezdi-posveteni-na-svoite-poubavi-polovini 06 630x400.jpg

6. Џорџ Клуни за Амал Клуни

„Размислувам... Знаете, кога ја запознав веднаш воочив дека е толку извонредна и посебна. Тогаш се прашував дали некогаш ќе имам шанса да излезам со неа.“

Se-shto-mozham-da-napravam-e-da-se-poklonam-pred-hrabrosta-na-mojata-sopruga-ljubovni-citati-od-poznatite-zvezdi-posveteni-na-svoite-poubavi-polovini 07 630x400.jpg

7. Ник Џонас за Пријанка Чопра

„Тоа беше некаков момент. Веднаш знаев дека имам партнер за цел живот, мој соиграч, некој со кого би можел да поминувам низ добрите и лошите времиња, а тоа всушност е клучот“.

Se-shto-mozham-da-napravam-e-da-se-poklonam-pred-hrabrosta-na-mojata-sopruga-ljubovni-citati-od-poznatite-zvezdi-posveteni-na-svoite-poubavi-polovini 08 630x400.jpg

8. Џастин Бибер за Хајли Бибер

„Ти си љубовта на мојот живот, Хејли Болдвин, и не би сакал животот да го поминам со никој друг. Ме правиш многу подобар и толку добро се надополнуваме! Со нетрпение ја чекам следната сезона во животот којашто допрва ни доаѓа!“

Se-shto-mozham-da-napravam-e-da-se-poklonam-pred-hrabrosta-na-mojata-sopruga-ljubovni-citati-od-poznatite-zvezdi-posveteni-na-svoite-poubavi-polovini 09 630x400.jpg

9. Орландо Блум за Кети Пери

„Таа е неверојатна. Јас сум навистина горд на нејзината работа. Таа е извонредно човечко суштество!“

Se-shto-mozham-da-napravam-e-da-se-poklonam-pred-hrabrosta-na-mojata-sopruga-ljubovni-citati-od-poznatite-zvezdi-posveteni-na-svoite-poubavi-polovini 10 630x400.jpg

10. Џастин Тимберлејк за Џесика Бил

„Таа е единствената најзначајна личност во мојот живот. Не сакам да кажувам многу, затоа што морам да ги заштитам работите коишто ми се драги - на пример, таа.“

Se-shto-mozham-da-napravam-e-da-se-poklonam-pred-hrabrosta-na-mojata-sopruga-ljubovni-citati-od-poznatite-zvezdi-posveteni-na-svoite-poubavi-polovini 11 630x400.jpg

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Жената мора да има најмалку тројца сопрузи“: 20 љубовни лекции од дивата која била мажена дури 9 па... „Сакам маж кој е љубезен и разбран. Дали е премногу да се бара тоа од милионер?“...
Кафе се плаќа со добро дело и уште 9 забавни, но необични факти за животот во Чешка Жените сакаат помлади мажи и нормално гледаат на разликата во години, 2/3 од нас...
Страдал од „синдром на врколак“, го третирале како животно – потресната приказна на мажот кој е инсп... Поради густите влакна на целото тело, Петрус Гонсалвус, но и неговите деца, биле...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg