12 работи кои се нормални во Швајцарија, а нам ни се чудни

7. Поштенски марки произведени лето 2021-ва.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-07.jpeg

8. Знамето на Швајцарија е во форма на квадрат, за разлика од сите останати.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-08.jpg

9. Како изгледаат полициските автомобили во Цермат:

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-09.jpg

10. Овој автомобил има посебни пернички под тркалата, на паркинг.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-10.jpg

11. На многу од зградите има вертикални бандери со скалички, кои се направени специјално за уличните мачки.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-11.jpeg

12. Само во Швајцарија може да се купи банкнота со вредност од 0 франци.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-12.jpg

М. Д. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

13 забавни цитати за жените кои слатко ќе ве насмеат „Господ го направил Адам прв, затоа што не сакал никаков совет од Ева за тоа как...
Свекрвата може да ѝ даде ново име на снаата и уште 9 факти за животот во Јужна Африка Локалците се шетаат многу често со влечки, а понекогаш и боси – тие не се грижат...
Долг нокт на малото прсте се сметал за добри манири: 10 забавни факти за ноктите и маникирот во мина... Славниот Пушкин рекол: „Можете да бидете разумна личност и да размислувате за уб...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg