12 работи кои се нормални во Швајцарија, а нам ни се чудни

Секоја земја е позната по нешто, но во Швајцарија има сериозно чудни работи кои не се познати за остатокот до светот.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-001.jpg

Од автомати за сирење и кашкавали, до паркинг места наменети за жени, овие 12 работи се нова информација за сите нас:

1. Колку тоалетна хартија има во јавните тоалети покрај автопат:

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-01.jpg

2. Има автомати за да си купите различни видови на сирење.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-02.jpg

3. Можете да изнајмите крава – и чини 270 долари месечно.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-03.jpg

4. Во Базел во Швајцарија има и паркинг места исклучиво за жени.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-04.jpeg

5. Хотелите имаат различни видови на штекери, поради туристите од цел свет.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-05.jpg

6. Во Швајцарија има голем број на тунели и повеќето се прилично тесни.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

13 забавни цитати за жените кои слатко ќе ве насмеат „Господ го направил Адам прв, затоа што не сакал никаков совет од Ева за тоа как...
Свекрвата може да ѝ даде ново име на снаата и уште 9 факти за животот во Јужна Африка Локалците се шетаат многу често со влечки, а понекогаш и боси – тие не се грижат...
Долг нокт на малото прсте се сметал за добри манири: 10 забавни факти за ноктите и маникирот во мина... Славниот Пушкин рекол: „Можете да бидете разумна личност и да размислувате за уб...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg