12 работи кои се нормални во Швајцарија, а нам ни се чудни - Results from #1


12 работи кои се нормални во Швајцарија, а нам ни се чудни

7. Поштенски марки произведени лето 2021-ва.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-07.jpeg

8. Знамето на Швајцарија е во форма на квадрат, за разлика од сите останати.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-08.jpg

9. Како изгледаат полициските автомобили во Цермат:

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-09.jpg

10. Овој автомобил има посебни пернички под тркалата, на паркинг.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-10.jpg

11. На многу од зградите има вертикални бандери со скалички, кои се направени специјално за уличните мачки.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-11.jpeg

12. Само во Швајцарија може да се купи банкнота со вредност од 0 франци.

12-raboti-koi-se-normalni-vo-svajcarija-a-nam-ni-se-cudni-12.jpg

М. Д. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Имал ресторан, глумел во ТВ сапуници: Работи кои не ги знаете за латино заводникот Рики Мартин Пејач, композитор и актер уште од најмали години – Рики Мартин освен што важи за...
Како да се однесувате во 20-ите за да не се каете во 30-ите? Да живеете во моментот и да гледате назад кон минатото без трошка каење можеби в...
Чудни факти и откритија кои не се научно докажани, но ќе ве замислат Понекогаш, животот знае да ни приреди изненадување на кое не знаеме како да реаг...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg