Заедно се 13 години, му простила неверство – Која е Палома Родригез, големата љубов на Вин Дизел?


Заедно се 13 години, му простила неверство – Која е Палома Родригез, големата љубов на Вин Дизел?

Палома Хименез и Вин Дизел се заедно цели 13 години и имаат 3 деца. Се запознале уште пред тој да стане славен, а наводно за неверствата таа му се одмаздила така што стапила во брак со друга девојка. 

zaedno-se-13-godini-i-imaat-3-deca-a-ne-se-znae-dali-se-vo-brak-koja-e-paloma-rodrigez-golemata-ljubov-na-vin-dizel-01.jpg

Ако во Fast and Furious Доминик Торето ја има Лети, на која ѝ е целосно посветен, во приватниот живот Вин Дизел ја има Палома Хименез.

Вин Дизел (54) ретко говори за својот приватен живот, но познати се неколку факти за неговата љубов.

Не се знае дали се во брак – заедно се 13 години и имаат 3 деца, но кога и да се говори за нив, Палома ја именуваат како негова девојка, а не сопруга.

„Таа ми е сè во животот. Таа е мојата потпора и е добра мајка“ – со овие зборови актерот ја опишува својата партнерка.

zaedno-se-13-godini-i-imaat-3-deca-a-ne-se-znae-dali-se-vo-brak-koja-e-paloma-rodrigez-golemata-ljubov-na-vin-dizel-02.jpg

Се претпоставува дека тој и Палома се запознале во 2000-та година, уште пред актерот да стане славен со серијалот Fast and Furious.

zaedno-se-13-godini-i-imaat-3-deca-a-ne-se-znae-dali-se-vo-brak-koja-e-paloma-rodrigez-golemata-ljubov-na-vin-dizel-03.jpg

Пред да ја официјализира врската со Палома во 2007-та година, медиумите тврдеа дека актерот е во врска со неговата филмска партнерка Мишел Родригез, позната како Лети.

zaedno-se-13-godini-i-imaat-3-deca-a-ne-se-znae-dali-se-vo-brak-koja-e-paloma-rodrigez-golemata-ljubov-na-vin-dizel-04.jpg

Не се знае во какви односи се Палома и Мишел, но се знае дека Вин е мошне близок со неговата филмска колешка и наводно бивша девојка.

zaedno-se-13-godini-i-imaat-3-deca-a-ne-se-znae-dali-se-vo-brak-koja-e-paloma-rodrigez-golemata-ljubov-na-vin-dizel-05.jpg

Според некои информации, кога Вин за првпат ја видел, веднаш се вљубил во Палома. Таа на почетокот не сакала врска со него затоа што сметала дека е многу стар за неа, но актерот не се откажувал и продолжил да ја шармира сè додека конечно не ја освоил.

zaedno-se-13-godini-i-imaat-3-deca-a-ne-se-znae-dali-se-vo-brak-koja-e-paloma-rodrigez-golemata-ljubov-na-vin-dizel-06.jpg

Во 2008-ма тие го добија првото дете заедно. Во моментот кога Палома се породувала со Ханиа Рајли, Вин бил на снимање, а покојниот Пол Вокер го наговорил да оди и да биде со неговата сопруга. Ќерката Ханиа исто така се појавува и во филмот Fast & Furious Spy Racers од 2019-та година.

zaedno-se-13-godini-i-imaat-3-deca-a-ne-se-znae-dali-se-vo-brak-koja-e-paloma-rodrigez-golemata-ljubov-na-vin-dizel-08.jpg

Уште 7 факти на следната страница...Би можело да ве интересира:

Козите се качуваат на дрвја, ценкањето е уметност: 15 факти за животот во Мароко Вратите на домовите во Мароко се препознатлив симбол, секоја од нив е уникатна и...
8 факти кои секоја девојка треба да ги знае за своето тело Опседнатост со килограмите, излегување до доцните часови, сончање по цел ден на ...
10 забавни факти за оние кои сакаат да научат нешто ново Следниве факти не се од суштинско значење за вашето образование, но ќе ви се нај...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg