Љубовната приказна на Џастин и Хејли Бибер - ја оставил за Селена Гомез, имал зависности како татко ѝ

Стивен Болдвин ги запознал Џастин и Хејли кога биле тинејџери, а пејачот во една пригода се пошегува дека тие стапиле во претходно „договорен“ брак. Во какви односи се Џастин и Стивен?

velat-deka-se-moshne-slichni-vo-kakvi-odnosi-se-djastin-biber-i-tatkoto-na-hejli-01.jpg

Сопругата на Џастин Бибер (27), Хејли (24) говореше за тоа во колкава мера искуството со зависностите на нејзиниот татко Стивен Болдвин (55) влијаело за таа да издржи на почетокот на бракот со канадскиот пејач и за тоа колку ѝ помогнало да се справи со проблемите со зависностите на нејзиниот сопруг.

Но во какви односи се Џастин Бибер и Стивен Болдвин, таткото на Хејли?

Во продолжение погледнете неколку интересни факти за нивниот однос:

Хејли и Џастин се запознале во 2009-та година, кога пејачот имал 15 години, а манекенката само 12 години на настан за обожаватели на пејачот. Хејли на настанот дошла придржувана со татко ѝ Стивен Болдвин, кој не знаел дека во тој миг ќе ја запознае ќерка му со неговиот иден зет.

velat-deka-se-moshne-slichni-vo-kakvi-odnosi-se-djastin-biber-i-tatkoto-na-hejli-02.jpg

Стивен во една пригода раскажа како ја однел ќерка му на настанот и ја прашал дали сака да ја однесе во неговата соблекувална и да ги запознае. Тоа бил мигот кога Хејли и Џастин за првпат се запознале, но Џастин и Хејли не се виделе во следните седум години.

velat-deka-se-moshne-slichni-vo-kakvi-odnosi-se-djastin-biber-i-tatkoto-na-hejli.03.jpg

По ова, Џастин и Хејли пак се сретнале во 2016-та година и започнале врска. Во тој период, Џастин во интервју за магазинот GQ рече дека Хејли би можела да биде „вистинската“, односно девојката со која еден ден ќе стапи во брак.

velat-deka-se-moshne-slichni-vo-kakvi-odnosi-se-djastin-biber-i-tatkoto-na-hejli-04.jpg

Сепак, Џастин одлучи да стави крај на врската и повторно се смири со бившата девојка Селена Гомез кон крајот на 2017-та година, но во јули следната година, повторно ѝ се врати на Хејли и по само еден месец клекна на едно колено и ја побара за жена.

velat-deka-se-moshne-slichni-vo-kakvi-odnosi-se-djastin-biber-i-tatkoto-na-hejli-05.jpg

Во 2018-та, парот стапи во брак пред матичар во Њујорк, а една година подоцна, во 2019-та година, имаа и втора традиционална церемонија на која присуствуваа и нивните пријатели и членови на семејството, а Стивен Болдвин ја испрати Хејли до олтарот.

velat-deka-se-moshne-slichni-vo-kakvi-odnosi-se-djastin-biber-i-tatkoto-na-hejli-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Спиел со над 2.000 жени, има пет деца, а стравува дека ќе остане целосно сам – Факти за бурниот живо... Џек Николсон во својата кариера добил три Оскари, а 12-пати бил номиниран за пре...
„Жената мора да има најмалку тројца сопрузи“: 20 љубовни лекции од дивата која била мажена дури 9 па... „Сакам маж кој е љубезен и разбран. Дали е премногу да се бара тоа од милионер?“...
Страдал од „синдром на врколак“, го третирале како животно – потресната приказна на мажот кој е инсп... Поради густите влакна на целото тело, Петрус Гонсалвус, но и неговите деца, биле...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg