Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


10 забавни цитати во кои ќе се пронајдат сите „баксузи“

„Според моето искуство не постои такво нешто како среќа“ и уште 9 цитати во кои ќе се пронајдете ако сте „малер“ во животот. Или можеби познавате некој таков?

10-zabavni-citati-vo-koi-kje-se-pronajdat-site-baksuzi-01.jpg

Дали понекогаш мислите дека сте вистински малер во животот? Едноставно лошата среќа ве следи откако знаете за себе.

Ако е така, тогаш сигурно слатко ќе се насмееете и ќе се пронајдете во овие цитати:

„Мојата среќа е како онаа на ќелав маж кој добива чешел на лотарија.“

„Толку немам среќа што ако купам гробишта, луѓето ќе престанат да умираат.“

10-zabavni-citati-vo-koi-kje-se-pronajdat-site-baksuzi-05.jpg

„Имав лоша среќа со двете сопруги, првата ме остави, втората не.“

„Отсекогаш имав среќа со лошата среќа во животот.“

10-zabavni-citati-vo-koi-kje-se-pronajdat-site-baksuzi-04.jpg

„Среќа? Среќата е мое второ име! А моето прво е Лоша.“

„Според моето искуство не постои такво нешто како среќа.“

„Ти не си глупав, само имаш лоша среќа кога размислуваш.“

10-zabavni-citati-vo-koi-kje-se-pronajdat-site-baksuzi-02.jpg

„Среќа. Верувам во тебе. Исто и во еднорози.“

„Ако не постоеше лошата среќа, немаше да имам среќа воопшто.“

10-zabavni-citati-vo-koi-kje-se-pronajdat-site-baksuzi-03.jpg

„Со оваа среќа јас најверојатно ќе бидам реинкарниран во јас.“

С. С. | Црнобело / Фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

15 забавни цитати (во кои сигурно ќе се пронајдете) „Секое семејство има еден чуден член. Ако не знаете кој е, тогаш најверојатно ст...
15 оптимистични цитати за среќен почеток на новата година Се надеваме дека имавте убава година. Но, веруваме дека за многумина истата беше...
Кафе се плаќа со добро дело и уште 9 забавни, но необични факти за животот во Чешка Жените сакаат помлади мажи и нормално гледаат на разликата во години, 2/3 од нас...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg