Победник на лотарија ги подигнал парите носејќи маска, за роднините да не му бараат заем

Маж од Јамајка решил дека сака да остане анонимен додека ја собира наградата од 1 милион, носејќи маска од филмот Вресок.

pobednik-na-lotarija-gi-podignal-parite-nosejki-maska-za-rodninite-da-ne-mu-baraat-zaem-01.jpg

Мажот кој се идентификувал под името А. Кемпбел, одлучил да си ја подигне наградата под маска за неговите роднини и пријатели да не му бараат позајмици.

Кемпбел чекал 54 дена за да ги подигне парите, 1,17 милиони американски долари, откако ги добил во ноември минатата година.

pobednik-na-lotarija-gi-podignal-parite-nosejki-maska-za-rodninite-da-ne-mu-baraat-zaem-02.jpg

pobednik-na-lotarija-gi-podignal-parite-nosejki-maska-za-rodninite-da-ne-mu-baraat-zaem-03.jpg

pobednik-na-lotarija-gi-podignal-parite-nosejki-maska-za-rodninite-da-ne-mu-baraat-zaem-04.jpg

pobednik-na-lotarija-gi-podignal-parite-nosejki-maska-za-rodninite-da-ne-mu-baraat-zaem-05.jpg

pobednik-na-lotarija-gi-podignal-parite-nosejki-maska-za-rodninite-da-ne-mu-baraat-zaem-06.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фото на денот: Сцена во Скопје освојува срца – за Вања, за Натали, за Симона и сите жени-херои Неколку млади Македонки за CRNOBELO.com ја раскажаа приказната за својата битка ...
„Пивцето опушта после работа и не е алкохол…“ - зошто навистина пиете? Дали сте тип на човек кој ужива во алкохолни пијалаци? Сте се запрашале ли зошто...
Маж во Лондон стана хит откако објави билборди со натпис: „Спасете ме од договорен брак“ Тој вели дека нема ништо против договорените бракови, но се надева дека со помош...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg