Доаѓа пролет: Првиот штрк пристигна во Македонија и си го зафати гнездото (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Доаѓа пролет: Првиот штрк пристигна во Македонија и си го зафати гнездото (фото)

Штрковите се предвесници на пролетта, а од Македонското еколошко друштво соопштија дека првиот штрк за оваа сезона пристигна во Македонија и си го зафати гнездото.

doagja-prolet-prviot-shtrk-pristigna-vo-makedonija-i-si-go-zafati-gnezdoto-foto-01.jpg

По студените зимски месеци, штрковите полека се враќаат во нашата земја и си ги заземаат своите гнезда.

Годинава, на 16-ти февруари пристигна првиот штрк во Македонија, според објавата на Македонското еколошко друштво на Фејсбук, а очекуваме наскоро да пристигнат уште многу повеќе.

„Пристигна! Пристигна! Првиот штрк пристигна во Македонија! Марјан Иванов ни соопшти дека на 16 февруари пристигнал во Богородица и си го зафатил гнездото. Пишувајте ни за штрковите кои ќе ги видите, по можност сликајте ги и гнездатат кои ги користат.“ - стои во објавата како опис на фотографијата.

doagja-prolet-prviot-shtrk-pristigna-vo-makedonija-i-si-go-zafati-gnezdoto-foto-02.jpgфото: Фејсбук - Македонско еколошко друштво

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хирург сервира фото доказ дека Кејт Мидлтон има правено естетски зафати Со една објава хирургот Мунир Сомји ја збуни јавноста и ја изреволтира Кензингто...
Астро ќоше: Кои знаци оваа есен ќе останат сами, а кои ќе најдат партнер? Се приближуваме кон новата сезона – есента. Па, ако летово ви донесе многу кратк...
Фламинго душек на кој сакаме да го дочекаме летото со цело друштво (фото) Иако летото ни се чини далеку, точно знаеме каде сакаме да го дочекаме – на флам...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg