Кога некому давате комплимент колку многу ослабел, она што не го знаете е дека…

Дали ви се случило да сретнете некоја личност што не сте ја виделе одамна и махинално да ви излетаат следните зборови од устата: Леле, колку многу си ослабел/а!

Koga-nekomu-davate-kompliment-kolku-mnogu-oslabel-01.jpg

Или можеби вие сте таа личност кому му се случило ова. Но она што луѓето не го знаат во најголемиот дел од времето е зошто се случуваат овие промени. Варирањето во килограми не секогаш е по сопствена волја.

Би рекле дека истото важи и за здебелувањето. Едноставно, не знаете никогаш што му се случува на соговорникот, бидејќи не сте во неговата кожа.

Затоа бидете внимателни со зборовите. Бидејќи личноста може да поминува низ ова:

Koga-nekomu-davate-kompliment-kolku-mnogu-oslabel-02.jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Пивцето опушта после работа и не е алкохол…“ - зошто навистина пиете? Дали сте тип на човек кој ужива во алкохолни пијалаци? Сте се запрашале ли зошто...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg