Како изгледаат балканските тераси – прикажано во една хумористична илустрација

Артистот познат како Bulgarian daze прави смешни илустрации на кои ги прикажува културата и животните навики на Бугарите.

kako-izgledaat-balkanskite-balkoni-smeshna-ilustracija-vo-koja-sigurno-kje-se-pronajdete-01.jpg

Артистот направил и илустрација на која прикажува како изгледаат балканските балкони, а сигурни сме дека веднаш ќе се пронајдете себеси или барем вашата баба.

kako-izgledaat-balkanskite-terasi-prikazhano-vo-edna-humoristichna-ilustracija02.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хумористична илустрација – како изгледаат балканските тераси во зима? (втор дел) На секоја балканска тераса ќе најдете по некоја тегла зимница, домашни влечки и ...
Што да правите кога сте тажни? Иронично на она што сите ви го кажуваат – плачењето помага... Иронично на она...
Бариста од Скопје ги исцрта знамињата на Украина и Русија на кафе и порача СТОП за војната (фото) Убава порака! Сите заедно се молиме за крај на оваа страшна ситуација, зарем не?...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg