Семејство не значи само крвно поврзување, тоа е многу повеќе… (фото)

Велат дека пријателите си ги бираме, а семејството е она што ни е дадено од Бога со кое сме крвно поврзани. Но, што кога пријателите се нашето семејство?

Semejstvo-ne-znaci-samo-krvno-povrzuvanje-01.jpg

Семејството не означува само крвна поврзаност, тоа е многу повеќе. Овие симпатични, топли илустрации фрлаат поинаква светлина на тоа што значи да се има и да се биде семејство.

Дали се согласувате? Означете ги во коментар сите сакани луѓе кои се вашето СЕМЕЈСТВО.

Semejstvo-ne-znaci-samo-krvno-povrzuvanje (2).jpg

Semejstvo-ne-znaci-samo-krvno-povrzuvanje (1).jpg

Semejstvo-ne-znaci-samo-krvno-povrzuvanje (3).jpg

Semejstvo-ne-znaci-samo-krvno-povrzuvanje (5).jpg

Semejstvo-ne-znaci-samo-krvno-povrzuvanje (6).jpg

Semejstvo-ne-znaci-samo-krvno-povrzuvanje (4).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Вашиот месец на раѓање открива каков брат/сестра сте Пофалете се на вашите брат/сестра кое дете сте вие и пошегувајте се со нив. Трап...
Хит фото: „Спремна сум за на плажа, но спремни се и мојот целулит, акни, заборавено влакно“ Се сончате на плажа и упс, пронаоѓате заборавено влакно, па акна за која не сте ...
Фотографија од лицето и вратот на 92-годишна баба е доказ зошто мора да користиме крем со заштитен ф... Фотографија објавена во списание за дерматологија ќе ве натера уште веднаш да ст...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg