Маж во Лондон стана хит откако објави билборди со натпис: „Спасете ме од договорен брак“

Тој вели дека нема ништо против договорените бракови, но се надева дека со помош на билбордите ќе успее сам да ја најде „вистинската“ жена за него. Погледнете каква жена бара Малик.

mazh-vo-london-stana-hit-otkako-objavi-bilbordi-spasete-me-od-dogovoren-brak-01.jpg

На повеќе места низ Лондон и Бирмингем осамнаа виолетови билборди на кои позира 29-годишниот Мухамед Малик, а до него со крупни букви стои натписот: „Спасете ме од договорен брак“.

Ова, како што пренесуваат странските медиуми, е последен обид на Мухамед сам да ја најде сопствената сопруга пред да треба да прифати договорен брак, а билбордите треба да останат на улиците во англиските градови до 14-ти јануари годинава.

https://twitter.com/DeanRed123/status/1477669215670841351

Малик работи како банкарски консултант и вели дека нема ништо против договорените бракови но сака да се обиде и сам да си најде сопруга, па затоа се обидел на овој начин да ја најде „вистинската“.

Погледнете уште неколку фотографии од неговите билборди:

mazh-vo-london-stana-hit-otkako-objavi-bilbordi-spasete-me-od-dogovoren-brak-04.jpg

mazh-vo-london-stana-hit-otkako-objavi-bilbordi-spasete-me-od-dogovoren-brak-05.jpg

mazh-vo-london-stana-hit-otkako-objavi-bilbordi-spasete-me-od-dogovoren-brak-06.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Огромни редици пред H&M во Скопје – првите 100 купувачи добија ваучери на отворањето (фото) Скопје е подготвено за отворањето на H&M – огромни редици од луѓе кои чекаа ...
Смешна илустрација во која ќе се препознаат сите што сѐ уште не се навикнале на зимското сметање на ... Колку е часот? Зарем веќе е полноќ? – Дали и вам ви се чини дека е време за спие...
Хит фото: „Спремна сум за на плажа, но спремни се и мојот целулит, акни, заборавено влакно“ Се сончате на плажа и упс, пронаоѓате заборавено влакно, па акна за која не сте ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg