Бариста од Скопје ги исцрта знамињата на Украина и Русија на кафе и порача СТОП за војната (фото)

Убава порака! Сите заедно се молиме за крај на оваа страшна ситуација, зарем не?

no-war-makedonski-barista-na-kreativen-nachin-isprati-mokjna-poraka-za-rusija-i-ukraina-01.jpg

Дејан Богоески од Скопје повеќе од една деценија работи како бариста и со пената од кафињата прави вистински уметнички дела.

Сега, поради актуелната ситуација со Украина и Русија тој со своите магични раце направи уникатно дело со кое испрати порака против војната.

Дејан ги исцрта знамињата на Украина и Русија, а на трета шолја кафе напиша „No war“.

Убава порака! Сите заедно се молиме да нема војна, зарем не?

no-war-makedonski-barista-na-kreativen-nachin-isprati-mokjna-poraka-za-rusija-i-ukraina-03.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хит фото: „Спремна сум за на плажа, но спремни се и мојот целулит, акни, заборавено влакно“ Се сончате на плажа и упс, пронаоѓате заборавено влакно, па акна за која не сте ...
Ретро фотка од плажата Градиште во 60-тите години: На одмор со шатори и спиење под отворено небо Како се одело на одмор во минатото? Како изгледал летниот одмор на нашите баби и...
Фотка од 70-тите години е вирален хит: „Сите се витки, нема пластични, а нема ниту лежалки и чадори“ Во минатото се знаело на плажа се оди со пешкир и костим за капење и ништо друго...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg