Виц на денот: Три пива
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Виц на денот: Три пива

Си биле тројца другари – Македонец, Американец и Шпанец. И биле договорени сите во ист час да испијат по 3 пива.

vic-na-denot-tri-piva

Влегува Македонецот во кафана и му вика на келнерот:
- Дај ми 3 пива.

Овој му дава. И така со ред. По 10 дена келнеров му вика:
- Зошто секогаш пиеш по 3 пива?

Овој му вика:
- Па јас имам двајца другари што се по странство и сме договорени секој ден да пиеме по три пива во ист час за да се осеќаме како да сме заедно.

По 20 дена влегува во кафаната и порачува 2 пива.

Келнеров зачуден му вика:
- Да не умре некој од другариве па што порачуваш две пива?
- Не бе, јас престанав да пијам!

Би можело да ве интересира:

10 смешни, но вистинити разлики меѓу мажите и жените Речиси и да не постои маж или жена кој/а нема да се насмевне уште на прво читање...
Виц на денот: Кога си најлошиот и најдобриот маж истовремено Мажот се буди мамурен. Отвора очи, а на масичката гледа чаша вода и два Аспирини...
„Нема ништо посекси од маж во нечиста униформа“ - жена предизвика лавина од фотки на Твитер Нејзиниот твит стана вирален хит, а мажи позираа специјално за неа во униформа н...

Спонзорирани линкови: