Типови на Фејсбук зависници
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Типови на Фејсбук зависници

Минатата недела пишувавме за типови на пријатели на Фејсбук кои „го тупат“. Во продолжение пријателите кои можат едноставно да се опишат со еден збор:

tipovi-na-facebook-zavisnici

- Демнач – ниту коментира, ниту постира, ниту стиска „лајк“ - ама сè чита и следи

- Глуперда – ништо паметно не кажува и на сè коментира со “хахаха” и “хехе, јако” или евентуално јаки4ко

- Популарен во наводници – има 4.567 пријатели и 1000 сабскрајбери

- Гејмер безработник – игра по цел ден Mafia Wars, Cittyvile, Farmville…

- Побожен – на секој пост и на секој коментар мора да го спомне Бог

- Неинвентивен крадец – Краде статуси, постови, слики...

- Скриен колекционер – ништо не постира, туку лајкува рандом групи, настани, страни и тук там се појавува онлајн на чет

- Промотер – секогаш праќа покани за настани и групи и на крај ги игнорирате

- Лајкувач – лајкнува сè – и што треба и што не треба. Буквално сè!

- Хејтер - секој пост е поздрав до некого што го мрази

- Потаен комичар – се обидува да биде смешен, ама џабе му е…

- Утрински весник – првиот кој пишува ”Добро утро”.

Слободно дополнете во коментарите доколку сметате дека пропуштивме некој :)

Би можело да ве интересира:

Комични илустрации: Пијана вечер - како се однесуваме, а како мислиме дека се однесуваме Секој од нас барем еднаш во животот имал толку пијана вечер на која што не сака ...
Виц на денот: Кога си најлошиот и најдобриот маж истовремено Мажот се буди мамурен. Отвора очи, а на масичката гледа чаша вода и два Аспирини...
„Нема ништо посекси од маж во нечиста униформа“ - жена предизвика лавина од фотки на Твитер Нејзиниот твит стана вирален хит, а мажи позираа специјално за неа во униформа н...

Спонзорирани линкови: