Клин со клин се избива!
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Клин со клин се избива!

Забранет е заради неговите негативни појави откако ќе претерате, губењето на концентрацијата, отежнатиот говор, а понекогаш дури и заради нерамнотежата и гадењето. Но, кој би рекол дека од сето тоа може да произлезе и нешто добро?

kako-alkoholot-vlijae-na-vaseto-rabotno-mesto-01

Ова е листата од 14 нешта кои позитивно ќе влијаат на работата доколку е дозволено консумирање на алкохол.

1. Вработените со нетрпение ќе чекаат да станат за на работа.

2. Стресот во канцелариите ќе биде намален.

3. Алкохолот води кон поискрени разговори.

4. Мамурлакот нема да биде никаков проблем затоа што добро е познато дека клин со клин се избива.

5. Ги намалува приговорите за пониска плата.

6. Од вработените ќе го слушнете она што го мислат, а не она што директорите сакаат да го слушнат.

7. Ќе се намалат трошоците за греење.

kako-alkoholot-vlijae-na-vaseto-rabotno-mesto-02

8. Алкохолот ќе го зголеми задоволството на работното место; ако имате лошо место – баш ќе ви биде гајле.

9. Го смалува отсуството за време на годишниот одмор. Вработените едвај чекаат да се вратат во канцелариите и да се освежат со ладно пиво.

10. Колегите одеднаш изгледаат поубави.

11. Храната во локалните сендвичари и продавници е повкусна.

12. Пијаните шефови полесно даваат покачување.

13. Преговорите за повисока плата се полесни и навистина возможни.

14. Ако ви се случи некоја незгода или лапсус на важен состанок, никој нема ни да забележи.

Би можело да ве интересира:

Момци споделуваат машки тајни за кои девојките воопшто немаат идеја Машките тајни се мистерија, нешто слично како чудовиштето од Лох Нес и се многу ...
Топ 5 мачнини кои секој Балканец ги лечи со ракија Знаете како некои луѓе ви се смеат кога ќе кажете дека како мали ве мачкале со р...
5 типови на „фаќачки“ на бидермаери по свадбите Како што се верува, онаа, а во последно време и по некој оној, која ќе го фати б...