Виц на денот: Вредниот Мујо
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Виц на денот: Вредниот Мујо

Еден Германец го вработил Мујо да обои бела линија во средина на улицата. Првиот ден Мујо обоил 4km. Газдата бил задоволен, но другиот ден обоил само 1km.

vic-na-denot-vredniot-mujo-01

Газдата бил малку збунет и мислел дека другите му кажале дека не треба да ја менува нормата кога третиот ден обоил само 150m. Газдата решил да поразговара со него малку:

- Мислев да ти дадам покачување на платата поради тие 4km ама ти намали на 150m.

Мујо му одговорил:

- Еееее, газда, па види колку ми беше далеку кантата третиот ден!

Би можело да ве интересира:

5 вицеви што ќе ви го разубават денот Зарем постои подобар начин за мамење насмевка од добар виц? Нашата мисија д...
5 вицеви за 5 искрени насмевки Новопечените богаташи, полицајците и русокосите, секогаш ќе бидат забавна тема з...
Тетката со книга, набилданиот, моделот: 10 ликови кои ќе ги сретнете на плажа За некого одмарање на плажа, за некого пијанчење во бар. Полека но сигурно се бл...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава