Виц на денот: Попот и златната рипка
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Виц на денот: Попот и златната рипка

vic-na-denot-popot-i-zlatnata-ripka

Фатил некој поп златна рипка. Класика, рипката се нуди да му исполни 2 желби ако ја пушти на слобода:

- Првата желба ми е да не бидам повеќе поп!

Во истиот момент рипката му ја зема мантијата и Библијата, ги фрла во вода, и му вика:

- Еве, не си веќе поп. Која ти е втората желба?

- Сакам да имам скап џип, многу пари, ништо да не работам, да уживам и да се шетам низ светот.

- Рипката се враќа во водата, ги зема мантијата и Библијата, му ги враќа и му вели:

- Абе, ти се зезаш со мене!?

Би можело да ве интересира:

10 смешни, но вистинити разлики меѓу мажите и жените Речиси и да не постои маж или жена кој/а нема да се насмевне уште на прво читање...
Европските држави се претставуваат со една реченица „Претстави се со една реченица“ е предизвик од кој може да произлезат интересни ...
Комични илустрации: Пијана вечер - како се однесуваме, а како мислиме дека се однесуваме Секој од нас барем еднаш во животот имал толку пијана вечер на која што не сака ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава