Виц: Мујо продава семки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Виц: Мујо продава семки

vic-mujo-prodava-semki

Мујо на улица седи и продава семки од јаболки.

Доаѓа полицаец и го прашува: Што ти е тоа?

- Продавам семки од јаболки

- А, за што се користат?

- Јадеш една и стануваш попаметен.

- А, колку пари се?

- 120 денари парче.

- Дај ми една.

Полицаецот ја изел семката, застанал малку, па се вратил кај Мујо:

- Абе! За 120 денари ќе купев 2 кила јаболки и 10 пати повеќе семки!

- Ете гледаш, веќе делува!

- Ијааа стварно! Дај ми уште две!

Би можело да ве интересира:

Добро, старо ретро - Најсмешните вицови за полицајци Откако се потсетивме на никогаш здодевните видови за плавушитеред е да ги с...
Никогаш досадни - ретро вицoви за плавуши кои ќе ве насмеат Ви фали малку смеа во животот? Вицовите кои никогаш не ни здосадуваат се оние со...
Фотките кажуваат сè - смешни илустрации кои ќе ви го поправат расипаниот ден Најсмешните работи најчесто се и наједноставни. Често пати деновите знаат да ни ...