Виц: Мујо има чуден проблем со срцето
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Виц: Мујо има чуден проблем со срцето

mujo-ima-cuden-problem-so-srceto

Отишол Мујо на доктор и му вели:

- Докторе имам проблем со срцето.

- За што станува збор? – запрашал докторот.

Мујо воздивнал и почнал да раскажува:

- Па еве одам јас дома и ја гледам Фата со Хасо во кревет. Се фаќам јас за пиштолот и сакам да го убијам Хасо, а тој ми вели:

- Чекај, ајде Фато свари кафе, а ние двајца да поразговараме. Еве ќе ме убиеш мене, ти ќе отидеш во затвор, а некој друг ќе биде со Фата.

- Да, имаш право....

Вториот ден истата ситуација.

Јас го вадам пиштолот, одам да ја убијам Фата. А Хасо ми вели:

- Ајде да се напиеме кафе и да поразговараме. Ти ќе ја убиеш Фата, ќе одиш во затвор, а јас ќе бидам со некоја друга.

Третиот ден повторно исто.

- Јас го вадам пиштолот, сакам да се убијам. Повторно Хасо ме вика на кафе муабет.

- Еве ќе се убиеш, а јас повторно ќе бидам со Фата...

Докторот ја слуша приказната и на крајот го прашува:

- Па добро Мујо каква врска има тоа со твоето срце?

Мујо збунето го гледа докторот и го прашува:

- Па незнам докторе, уште колку кафе можам да испијам а срцето да не ми откаже.

Би можело да ве интересира:

Најлудите нешта што мозокот ги прави кога е вклучен на „автопилот“ Иако нашите мозоци се многу моќни и развиени, некогаш се однесуваат како да имаа...
Мажите и грипот - „Умираме, молете се за нас“ Никој од нас не ги сака грипот и настинките, но очигледно е дека мажите се посеб...
Спектакуларно смешни одговори на тема „Од каде доаѓаат бебињата?“ Секој родител еден ден треба да им објасни на своите деца како дошле на овој све...