Дневна доза хумор: Насмејте се гласно!
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Дневна доза хумор: Насмејте се гласно!

Насмејте се гласно! Направете си го денот и продолжете си го животот. Вицови кои можете да им ги прераскажувате на вашите пријатели и сите да се забавувате. Раскажете ни и некој ваш виц.

nasmejte-se-glasno-01

Тапети

Одлучил Трпе да ги смени тапетите во својот стан и му текнало дека Столе, кој живее над неговиот стан лани ги менувал тапетите, па отишол да го праша за совет.

- Столе, нели ти лани ги менуваше тапетите?

- Да бе, Трпе.

- И колку ролни тапети купи ?

- Дваесет.

- Добро, тогаш да одам и јас да купам.

Отишол Трпе, купил 20 ролни тапети и почнал да ги лепи. Го излепил целиот стан и му останале 8 ролни. Се збунил и отишол пак кај Столе да го праша.

- А бе, Столе, нели ти си купил 20 ролни тапети?

- Да бе, Трпе.

- Нели становите ни се иста големина?

- Да.

- Е па, и јас купив 20 ролни тапети, ама ми останаа 8.

- Па и мене.

Смрт

Еден ден дошла смртта на врата кај Трпе.

- Трпееее, дојдов по твојата душа.

- Трпано, душо, те бара некој човек во црно.

Четка за заби

Трпе ја прашува Трпана:

- Трпано, како ти не се нервираш кога ќе ти се развикам.

- Па, така, одам во ве-це и чистам.

- И како ти помага тоа?

- Па така, ја користам твојата четка за заби.

Би можело да ве интересира:

„Сум немала секс само со тој што го мрзело да праша... Да, ќе се мажам!“ Слободан 32 години, имал секс со 2 девојки, во животот вкупно има испиено полови...
5 вицеви што ќе ви го разубават денот Зарем постои подобар начин за мамење насмевка од добар виц? Нашата мисија д...
Луѓе кои живеат по свои правила без да се грижат за туѓото мислење (фото) Некои луѓе едноставно се родени за да ги прекршуваат правилата и не се одредени ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава