Кога мајката ја фали ќерката...
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
kozmeticarka 12-12-2019


Кога мајката ја фали ќерката...

Две пријателки се среќаваат по неколку години и започнуваат разговор:

marketingot-e-cudo-01

- Таа е супер дете, беше најдобар ученик, најдобар студент... Всушност, има многу нешта од кои се откажа, но ги заврши студиите во дозволениот рок и беше една од петте најдобри во генерација. Веднаш се вработи во една приватна, голема компанија. Почна како референт, па успеа да се доближи до шефот...сега е помошник на директорот. Сепак, целата мака и жртвувањето на крајот се исплатеше. А, како се твоите деца?

- Па, и мојата ќерка е швалерка на еден газда на приватна компанија, само јас не знам да го раскажам тоа толку убаво како ти...

Би можело да ве интересира:

Работи кои сите ги правевме пред 10 години, а денес не би ги повториле Лоши филтри за фотки, смешни пози и однесувања – од кои работи денес се срамиме,...
„Добрата сопруга секогаш си го знае нејзиното место“ - Прирачник од 19... Фасцинантно е кога дознаваме како луѓето живееле порано, особено кога откриваме ...
Спектакуларно смешни одговори на тема „Од каде доаѓаат бебињата?“ Секој родител еден ден треба да им објасни на своите деца како дошле на овој све...