Викенд хумор: Смеење до солзи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Викенд хумор: Смеење до солзи

На крајот од неделата, пред продолжен викенд, сè што ви е потребно е ослободување од работните обврски, опуштање и гласно смеење. Нека ве обземе веселото расположение веднаш!

smeenje-do-solzi-01

Одмор од работа

Трпе и Цветко биле колеги од иста фирма. Еднаш разговарале и Трпе рекол:
- Потребен ми е одмор од работа.
- Како мислиш тоа да го изведеш ? - прашал Цветко.
- Сега ќе видиш како - рекол Трпе.
Се качил на плакарот, ги заглавил нозете горе и се обесил со главата надолу. Влегол шефот и го прашал што прави?
- Еве, јас сум сијалица - рекол Трпе.
- Ајде, земи 3 дена одмор - му рекол шефот.
Трпе задоволно излегол, а по него тргнал и Цветко. Шефот прашал:
- А каде одиш ти ?
- Е па шефе, сијалицата ја пуштивте, сега јас во темница ли да работам?

Исполнети желби

Оди црнец низ пустина и умира од жед. Си оди тој и во меѓувреме налетува на некоја волшебна ламба од која излегол дух...
Духот: Ме ослободи, затоа ќе ти исполнам три желби. Кои се твоите желби?
Црнецот: Да бидам бел, секогаш да имам доволно вода и да ми седнуваат по 10 различни женски на ден.
Духот му ја исполнил желбата и го претворил во шолја во женско јавно WC.

Дрога

Жената: Слушам си се дрогирал?
Мажот: Кој ти кажа?
Жената: Ми кажа едно врапче.
Мажот: Добро жено ти со врапчиња си почнала да зборуваш, после јас сум се дрогирал?

Педофил

Разговараат двајца пријатели: Слушнав дека си бил педофил?
- Ма неее бе, брат, од кај ти е тоа?
- Ми кажа девојка ти!
- А бе, ти му веруваш на 10 годишно девојче?

Име и презиме

Полицаец застанал некоја русокоса и ѝ вика:
- Дајте ми го вашето име и презиме!
А таа му одговара:
- Ааа, а после јас како ќе се викам?

Би можело да ве интересира:

4 кратки вицеви за смеење до солзи Секој ден ни е потребна доза на хумор. Од насмевки никогаш доволно. Ајде да...
5 вицеви што ќе ви го разубават денот Зарем постои подобар начин за мамење насмевка од добар виц? Нашата мисија д...
Работи кои сите ги правевме пред 10 години, а денес не би ги повториле Лоши филтри за фотки, смешни пози и однесувања – од кои работи денес се срамиме,...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава