Краток комичен стрип: Дилема - да се има куче или столица?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Краток комичен стрип: Дилема - да се има куче или столица?

Мислевте дека само сопствениците на малите слатки мачиња имаат проблем со присвојувањето на работи?

kratok-komicen-strip-dilema-da-se-ima-kuce-ili-stolica-01.jpg

И сопствениците на кучиња понекогаш или почесто не знаат како да дојдат до, пример, својата работна столица, тастатурата од компјутерот, лаптопот...

Зошто? Бидејќи понекогаш кучињата како да се убедени дека некој простор или одреден предмет е во нивна сопственост.

Токму тоа на комичен и краток начин го објаснуваат илустраторите Бен и Стефи со стрип:

kratok-komicen-strip-dilema-da-se-ima-kuce-ili-stolica-1.jpg

kratok-komicen-strip-dilema-da-se-ima-kuce-ili-stolica-2.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Работи кои сите ги правевме пред 10 години, а денес не би ги повториле Лоши филтри за фотки, смешни пози и однесувања – од кои работи денес се срамиме,...
Кога „не ти оди“ англискиот: Луѓето во Кина немаат поим што носат (фото) Еден странец кој одредено време живеел во Кина видел прилично необични работи. А...
„Добрата сопруга секогаш си го знае нејзиното место“ - Прирачник од 1955 година за добра домаќинка Фасцинантно е кога дознаваме како луѓето живееле порано, особено кога откриваме ...

Спонзорирани линкови: