5 вицеви што ќе ви го разубават денот


5 вицеви што ќе ви го разубават денот

5-vicevi-shto-kje-vi-go-razubavat-denot-01.jpg

Зарем постои подобар начин за мамење насмевка од добар виц?

Нашата мисија денес ни е токму тоа, да измамиме барем една насмевка на вашето лице и да ви го разубавиме денот:

Мујо му вели на Хасо:
Хасо, да те прашам нешто. Имаш 10 риби, 5 се дават, а 3 оживуваат.
Колку риби имаш?
Хасо се замислил, а Мујо го прекинува:
Престани да броиш „интелигенцијо“, рибите не можат да се удават!

Се враќа Фата дома лута и од вратата му се жали на Мујо:
Мујо, денес еден на пазар ми кажа дека сум ку*ва.
Мујо ѝ вели:
Па, зошто одиш таму каде што те знаат?

Мојот дедо во 1941 година симна германски пилот со вила за сено.
Од небото?
Не бе, од баба ми.

Полицајка го застанува Мујо:
Добар ден, ќе ве молам документите.
Мујо:
Прво вие мене покажете ми ја службената легитимација.
Па, гледате дека имам униформа, полицајка сум.
Имате и мустаќи, па не сте машко.

Се договараат Мујо и Фата за на одмор. Фата го прашува:
Што мислиш дали за твоето здравје е подобро да одиме на море или на планина?
Мујо:
За моето здравје најдобро е ти да одиш на планина, а јас на море.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 вицеви за 5 искрени насмевки Новопечените богаташи, полицајците и русокосите, секогаш ќе бидат забавна тема з...
Луѓе кои се премногу несреќни за да имаат добар одмор (фото) Колку пати ви се случило да го спакувате куферот, да го земете пасошот и билетит...
Работи кои сите ги правевме пред 10 години, а денес не би ги повториле Лоши филтри за фотки, смешни пози и однесувања – од кои работи денес се срамиме,...

Спонзорирани линкови: