5 вицеви за 5 искрени насмевки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


5 вицеви за 5 искрени насмевки

Новопечените богаташи, полицајците и русокосите, секогаш ќе бидат забавна тема за дискусија и шеги.

5-vicevi-za-5-iskreni-nasmevki-01.jpg

Секогаш е совршено време за подобрување на расположението со забавни вицеви.

Од маките на русокосите до „интелигентните“ изјави на Мујо, ајде да се насмееме малку:

Се возат две русокоси во автомобилот и таа што вози вреска:
Помош! Не ни работат кочниците!
Другата ѝ одговара:
Не грижи се, на крајот на улицата има знак СТОП.

Новопечен богаташ и се додворува на девојка:
Мала, се знаеме ли ние двајца?
Таа му одговара:
Јас тебе те гледам првпат во живот!
На тоа тој ѝ вели:
Па, како ќе ме знаеш кога по цел ден сум во Мерцедесот!

5-vicevi-za-5-iskreni-nasmevki-02.jpg

Па Мујо како ти е во брак со Фата?
Супер! Имаме секс два пати неделно. Таа во петок, јас во вторник.

Полицаец го сретнал Мујо на велосипед и му напишал казна од 1.000 денари затоа што немал кочници, немал светло и немал низа други работи. Мујо ја платил казната и почнал да се смее.
Полицаецот го прашал зошто се смее.
На тоа Мујо му одговорил:
Хасо тек колку ќе плати, он нема ниту велосипед.

5-vicevi-za-5-iskreni-nasmevki-03.jpg

Дошол Мујо од службен пат и ја фаќа Фата во кревет со друг маж. Бесен почнал да вика по неа и ја прашал:
Фато, што прави овој човек во мојот кревет?
На тоа Фата му одговорила:
Чуда Мујо, прави чуда!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 вицеви што ќе ви го разубават денот Зарем постои подобар начин за мамење насмевка од добар виц? Нашата мисија д...
„Сум немала секс само со тој што го мрзело да праша... Да, ќе се мажам... Слободан 32 години, имал секс со 2 девојки, во животот вкупно има испиено полови...
Луѓе кои живеат по свои правила без да се грижат за туѓото мислење (фо... Некои луѓе едноставно се родени за да ги прекршуваат правилата и не се одредени ...