Сингл девојка на Инстаграм ги исмева фотките од запросување на паровите


Сингл девојка на Инстаграм ги исмева фотките од запросување на паровите

Таа порачува дека не ви е потребен свршенички прстен на прстот за да го живеете најдобро што можете својот живот.

singl-devojka-na-instagram-gi-ismeva-fotkite-od-zaprosuvanje-01.jpg

Мери Мекарти (30) е девојка која иако не е свршена, досега има направено стотици фотографии во стил на запросување.

На нејзиниот Инстаграм профил @notengaged таа се шегува на сметка на фотките што паровите традиционално ги прават со свршеничкиот прстен.

Инаку Мери вели дека е сингл, има свој стан и живее совршено добро во Њујорк.

Инстаграм профилот го има од 2016 година и на шеговит начин прикажува дека нејзиниот живот е совршен, без разлика што нема прстен на прстот.

Таа ја обожава својата слобода и на сите им порачува да ги живеат своите животи најдобро што можат во моментот.

Дел од нејзините шеговити фотки:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Добрата сопруга секогаш си го знае нејзиното место“ - Прирачник од 1955 година за добра домаќинка Фасцинантно е кога дознаваме како луѓето живееле порано, особено кога откриваме ...
Кога „не ти оди“ англискиот: Луѓето во Кина немаат поим што носат (фото) Еден странец кој одредено време живеел во Кина видел прилично необични работи. А...
Никогаш досадни - ретро вицoви за плавуши кои ќе ве насмеат Ви фали малку смеа во животот? Вицовите кои никогаш не ни здосадуваат се оние со...